2+,  3+,  4+,  5+,  Edukacyjne,  Kartonówki

„Poznajemy dinozaury”, „Stegozaur”, „Triceratops”

Gdy myślę o solidnych, atrakcyjnych i angażujących kartonówkach dla najmłodszych, to zawsze przed oczami mam książki z serii Akademia Mądrego Dziecka. A jeśli mają to być pierwsze książki o dinozaurach, to już na pewno będą to tytuły z cyklu „Poznajemy dinozaury”. Dziś pokażę Ci dwie najnowsze części, „Stegozaur” i „Triceratops”.

„Poznajemy dinozaury” to już cztery książki, które wprowadzają najmłodszych czytelników w świat prehistorycznych gadów. Dwie pierwsze części to „Tyranozaur” i „Diplodok”. Cieszę się, że seria się rozrasta, bo młodych fanów i fanek dinozaurów nie jest mało. A na pewno więcej niż gatunków dinozaurów 😉 Podobno było ich około 800! Nie wiem, czy wydawnictwo @harperkids ma zamiar wydać aż tak liczną serię, ale super, że przybliżają te najbardziej charakterystyczne dinozaury.

Oprócz ukazania istotnych faktów na temat stegozaurów i triceratopsów (co jadły, jak wyglądały, co robiły w ciągu dnia), te książki rozbudzają też dziecięcą sensorykę i aktywizują za pomocą ruchomych elementów. I to jest naprawdę efekt wow. Daj tę książkę maluszkowi, a zobaczysz, że od razu zacznie manipulować rękoma przy wysuwanych kartonikach.

Są w tych książkach również wyrażenia dźwiękonaśladowcze, trochę humoru i zaproszenie do wspólnej zabawy. Może zachcecie pobawić się z dinozaurami w berka, a może poszukacie smakołyków? Przyjemne, kolorowe i wyraźne ilustracje zatrzymają uwagę dziecka i nie rozpraszają zbyt dużą liczbą szczegółów.

Jeśli więc szukasz atrakcyjnych, solidnie wykonanych i mądrych książek kartonowych dla bliskiego Ci młodego fana lub młodej fanki dinozaurów, to koniecznie zwróć uwagę na serię „Poznajemy dinozaury”!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *