3+,  4+,  5+,  O przyjaźni i relacjach

„Idealny kamyk”, „Silna jak rzeka”

„Idealny kamyk” i „Silna jak rzeka” to dwie książki ujmujące prostotą, wrażliwością i czułością. To picturebooki o sile rodziny, o potędze rodzicielskiej miłości i odkrywaniu piękna natury. Zapraszam Cię do świata książek subtelnych, w których można się po prostu rozpłynąć.

„Idealny kamyk” to historia pewnej rodziny wydr, a głównie trójki rodzeństwa, które uwielbia zabawę wśród fal, rywalizację, ale nie obca jest im także współpraca. Na przykład wtedy, gdy trzeba znaleźć idealny kamyk, który sprawnie rozłupie muszlę i nie wypadnie z wydrowych łapek. Kamyk zostanie znaleziony, jednak przez nieuwagę młode wyderki stracą swoje drogocenne znalezisko. Czy to sprawi, że będą się na siebie gniewać? Być może. Jednak wyderki dobrze wiedzą, że ważniejsze od tego, aby nie zgubić kamyka jest to, aby nie zgubić siebie nawzajem.

„Silna jak rzeka” jest natomiast pochwałą matczynej miłości. Jej ogromu, siły i piękna. O tej miłości opowiada mały niedźwiadek, który razem z mamą łowi ryby w rzece, przemierza lasy i wspina się po górach. Mama jest dla niego wzorem, opoką i symbolem niezłomności. Chce być taki jak ona.

Sarah Noble stworzyła historie, które chwytają za serce. Rozczulają, otulają spokojem i utwierdzają w przekonaniu o wielkiej wartości rodziny. Mam wrażenie, że z tych książek wręcz wylewają się miłość, bliskość i łagodność.

Niewielkiej ilości tekstu towarzyszą delikatne, stonowane i głębokie ilustracje. Pochłaniają czytelnika i wywołują wzruszenie oraz czułość.

„Idealny kamyk” i „Silna jak rzeka” to książki, które pomogą Twojemu dziecku wyciszyć się po długim dniu i ukoją trudne emocje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *