5+,  6+,  7+,  O ekologii,  O przyjaźni i relacjach,  O przyrodzie

„Bajka o bąkach i jednym trzmielu”

Jeśli szukasz dla swojego dziecka książki, przy której będziecie dobrze się bawić, to mam coś w sam raz. A jeśli masz jeszcze wyższe oczekiwania i chcesz, aby dziecko też czegoś nowego się dowiedziało i coś istotnego przemyślało, to lepiej nie mogłaś trafić! „Bajka o bąkach i jednym trzmielu” to mądrze zakręcona książka, z którą odkryjesz Koniec Świata!

Bajka o bąkach i jednym trzmielu
Bajka o bąkach i jednym trzmielu

Wyobraź sobie, że jesteś bąkiem, a nawet trzmielem. Czy chcesz mieszkać na łące, która traci swoje zapachy i kolory przez dziwne opryskiwanie? A gdy dostaniesz w oko tym specyfikiem, to nie wiesz, jak wrócić do domu, bo tracisz orientację! Na pewno wolisz żyć wśród innych bąków, wąchać kwiatki i cieszyć się czystym powietrzem. Tego samego chcą Tadzio Bombus i jego fruwające ziomki (wśród nich Krzysio Piszczała czy Tomcio Kruz). Pozostaje tylko wyruszyć na poszukiwanie zielonej, soczystej łąki.

Bajka o bąkach i jednym trzmielu
Bajka o bąkach i jednym trzmielu

Razem z ekipą wesołych bączków odwiedzisz Kukuryki, Wrotki, Pupkowiznę i Niemyje-Ząbki. Spotkasz kogucią straż paszportową, szczura – stomatologa, dwie pomocne pchełki, ale musisz uważać na krowie placki. Razem z innymi bąkami zamkniesz szerszenie w fabryce zabawek. Ale czy znajdziesz upragnioną łąkę? To się okaże…

Bajka o bąkach i jednym trzmielu

Jednak na pewno zyskasz prawdziwych przyjaciół, poczujesz ich całkowitą akceptację i zaśpiewasz z nimi kilka zwrotek bąkowych hitów. Zrozumiesz, że planetę mamy jedną, a pozbawionych chemikaliów łąk jest coraz mniej.

„Bajka o bąkach i jednym trzmielu” to książka idealna na poprawę humoru. Gwarantuję, że po lekturze poczujesz się, jakbyś dostał skrzydeł, a przynajmniej skrzydełek. Okaże się przecież, że nawet delikatne owadzie skrzydełka mogą zaprowadzić na Koniec Świata, nie lekceważ ich 🙂

Bąk ogrodnik

„Bajka o bąkach i jednym trzmielu”, Marcin Kozioł

Ilustracje: Piotr Rychtel

Wydawnictwo Bajka, 2021

Liczba stron:

Wiek: 5+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *