3+,  4+,  5+,  6+,  O emocjach

„Oddycham i znowu wszystko gra!”

Biorę głęboki wdech nosem, a potem robię jeszcze dłuższy wydech. Muszę zebrać myśli, bo tyle bym chciała napisać Wam o tej książce. A skupienie na oddechu nie raz już mi pomogło, i to w dużo trudniejszych momentach 😉

Oddycham i znowu wszystko gra

Skoro oddychasz, to żyjesz, czujesz, doświadczasz emocji. Jednak o samym oddechu łatwo zapomnieć, bo po prostu jest. Raz spokojny i miarowy, innym razem płytki, szybki, głośny. A gdy go dostrzeżesz, zrozumiesz i docenisz, może okazać się największym wsparciem i przyjacielem w ciężkich chwilach.

Gdy jest Ci smutno, gdy się boisz, gdy czujesz się samotna/samotny, a świat wydaje się niesprawiedliwy i bez sensu, pomocny będzie Twój oddech. Masz go przecież zawsze przy sobie. Zaobserwuj go i skoncentruj się na nim. Zobaczysz, jak nieprzyjemne myśli odpływają zupełnie jak chmurki.

Oddycham i znowu wszystko gra
Oddycham i znowu wszystko gra

„Oddycham i znowu wszystko gra!” to „książka na chwile smutne i radosne oraz wszystkie pomiędzy nimi”

„Oddycham i znowu wszystko gra!” to książka, która pomoże dzieciom ukoić trudne emocje, zapanować nad nimi i odzyskać spokój. Pokazuje przykłady sytuacji, w których skupienie na oddechu w magiczny sposób przywraca równowagę i luz. Oddech jest kołem ratunkowym, które dziecko zawsze może mieć przy sobie. Regularna praca z nim i z wyobraźnią wzmocni również w dziecku pewność siebie i wiarę w to, co chce osiągnąć.

Oddycham i znowu wszystko gra

Od tej książki bije aura spokoju, wyciszenia i ulgi. Będzie idealna dla dzieci, które często przeżywają silne emocje, którym trudno się uspokoić i odprężyć. Zawarto w niej przykładowe ćwiczenia do pracy z oddechem oraz wskazówki, inspirujące do przemyśleń.

Razem z Basią cały czas uczymy się sięgać po oddech w nerwowych sytuacjach i mamy na tym polu coraz więcej sukcesów 🙂 Polecamy niezmiernie ciepło!

Oddycham i znowu wszystko gra

„Oddycham i znowu wszystko gra!”, Christopher Willard, Wendy O’Leary, Agnieszka Frączek

Wydawnictwo Bis, 2021

Liczba stron: 36

Wiek: 3+

Tutaj znajdziesz inne książki o radzeniu sobie z trudnymi emocjami: „12 dziecięcych wyzwań”, „Plasterki na tęsknotę”, „Mój tato tańczy”, „Wielka księga superskarbów”, „Droga do domu”, „O Kaziku i misiu Słoniku”, „Mój cień jest różowy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *