3+,  4+,  5+,  6+

„Gotujemy. Aktywnościowa książka o kuchni i gotowaniu”

Lepszej książki dla dzieci o gotowaniu nie znajdziesz. Trudno będzie też znaleźć książkę, która jednoczenie uczy alfabetu i liczenia, a na dodatek zachęca do przerobienia kotleta schabowego w wieloryba (tak, wiem, jak to brzmi). A już ze świecą szukać książki z przepisami, kolorowanki i zeszytu aktywnościowego w jednym. I to takiej, która magicznie wyczaruje krasnoludki sprzątające brudną kuchnię. „Gotujemy” – oto najbardziej zwariowana i nieoczywista zachęta do wspólnego pichcenia, jedzenia i ćwiczenia wyobraźni.

Gotujemy
Gotujemy
Gotujemy

A co znajdziesz w środku? W środku garnka rosół, a w środku książki… też rosół. Pokolorowany, w kociołku ozdobionym dziecięcymi szlaczkami. Bulgoczący, parujący, koniecznie z okami (nawet takimi z rzęsami). Czasem wpadnie jakaś mucha, tak bywa 😉

Tak na serio, to „Gotujemy” to świetna zabawa! Będą tu uproszczone przepisy na tradycyjne potrawy (schabowy, rosół, makaron z pomidorami, szarlotka) i zapoznanie z całym sprzętem do gotowania. Będzie sporo kolorowania, dorysowywania, przerabiania i fantazji. Znajdzie się też miejsce na alfabet warzywno-owocowo-spożywczy, na liczenie ziemniaków, grzybów i muszek owocówek. Popracuje ręka i oko, a szalona wyobraźnia będzie miała pole do popisu (orzechy staną się stworkami, a chochla saksofonem). Wpadnie też trochę wiedzy (co to hummus, jakie właściwości ma imbir, co znaczy aldente). Nie ma szans na nudę!

Gotujemy
Gotujemy

Jestem pewna, że „Gotujemy” podbije dziecięce serca i pomoże stworzyć smaki, które podbiją podniebienia. Łapcie ją ochoczo i bawcie się dobrze, bo to książka, która idealnie nadaje się do aktywnego czytania. Spontanicznie rozwija kreatywność i nieszablonowe myślenie, a przede wszystkim wywołuje szczere uśmiechy.

„Gotujemy. Aktywnościowa książka o kuchni i gotowaniu”, Dominika Czerniak-Chojnacka

Wydawnictwo Babaryba, 2017

Liczba stron: 154

Wiek: 3+

Inne książki o gotowaniu: „Gratka dla małego niejadka”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *