3+,  4+,  5+,  6+,  7+,  O emocjach

„Co zrobi Frania? Samodzielność”

Tu kupisz książkę

Przed Tobą najnowszy tytuł z serii o energicznej Frani, która mierzy się z wyzwaniami, jakie wiążą się z poznawaniem świata, relacji międzyludzkich i siebie samej. „Co zrobi Frania? Samodzielność” pomoże Twojemu dziecku nauczyć się zaradności, podejmowania decyzji oraz dokonywania wyborów.

Najpierw będziemy przyglądać się Frani, jak przygotowuje się do konkursu plastycznego, w którym uczestnicy mają samodzielnie wykonać Zwierzątko Śmieciątko, czyli zwierzątko ze śmieci. I gdzie ukryty jest w tej historii haczyk? Otóż jedna z koleżanek Frani przynosi do klasy zwierzątko idealne, perfekcyjne, po prostu doskonałe! To piękny paw, jednak czy na pewno został wykonany samodzielnie? I czy Frania sama zrobi swoją niebieską świnię?

Kolejna historia przeniesie nas na festyn z okazji Dnia Patrona Miasta („Patron Miasta musiał być kimś okropnie ważnym, bo przecież nie stawia się dmuchańców z okazji Dnia Byle Kogo”). Ach, te wszystkie stoiska ze skarbami! Są na nich długaśne żelki, kolorowe wiatraczki, mięciusie gniotki i przesłodka wata cukrowa. Na co się zdecydować, gdy w kieszeni ma się 10 zł? I w ogóle czy to dużo, czy mało?

Ostatnia przygoda Frani będzie związana z gromadką małych kotków, które podobno sąsiadka Frani ma w domu. Odkąd dziewczynka usłyszała o tej nowinie, o niczym innym nie mogła myśleć. Ona musiała po prostu te kotki zobaczyć i wygłaskać. Co więc zrobiła? Zdecydowała, że sama odwiedzi panią Grażynkę, nie informując o tym rodziców.

„Co zrobi Frania? Samodzielność” to książka, która pokazuje, że warto być zaradnym!

„Co zrobi Frania? Samodzielność” to książka, która pokazuje dzieciom, czym w ogóle jest samodzielność, a przede wszystkim, jak wiele można dzięki niej zyskać. Bo przecież dodaje pewności siebie i pozwala poznać swoje możliwości, granice oraz upodobania. Frania zachęci więc Twoje dziecko do podejmowania decyzji i dokonywania wyborów, ale również pokaże, w jakich sytuacjach nie warto działać samemu.

Cieszę się, że seria tak się rozrasta, bo te historie wypełnione humorem i swobodą, doskonale oddają dziecięcą rzeczywistość i pomagają lepiej zrozumieć swoje emocje oraz kształtować umiejętności społeczne.

Inne książki z serii o Frani: „Szczerość”, „Oczekiwania na święta”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *