6+,  7+,  8+,  9+,  Edukacyjne

Zgadnij. Nazwij. Połącz!

Ta książka to skarb dla każdego entuzjasty i entuzjastki zagadek, szarad i rebusów. To także gratka dla pasjonatów i pasjonatek ciekawostek z różnorodnych dziedzin. „Zgadnij. Nazwij. Połącz!” to zbiór 20 nietuzinkowych quizów, które poszerzają wiedzę i słownictwo, ćwiczą pamięć oraz pobudzają wyobraźnię. A przede wszystkim są świetną zabawą!

Tu kupisz książkę

„Zgadnij. Nazwij. Połącz!” to nietuzinkowa książka, która zaprasza do świata wielu dziedzin. Są tu bowiem zagadki związane z dinozaurami, zawodami, geografią, historią czy kulturą. Są quizy na temat muzyki, nauki, przyrody i kosmosu. Jednym zdaniem są tu zagadnienia dotyczące aż 20 różnych kategorii. Dlatego jestem pewna, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Dodatkowo poszerzy horyzonty o ciekawostki z innych obszarów.

Kto zatem jest ich autorem? To dr Gareth Moore, który stworzył ponad 250 książek z układankami i zagadkami. A na Uniwersytecie Cambridge w Wielkiej Brytanii uczył maszyny rozumienia mówionego języka angielskiego. Moje zaufanie wzbudza 🙂

„Zgadnij. Nazwij, Połącz!” to zagadki, jakich jeszcze nie widziałaś!

Cała zabawa polega na tym, aby zapoznać się ze wskazówkami z danej dziedziny, a następnie rozwiązać obrazkowy quiz. Potem warto sprawdzić odpowiedzi, aby nie tylko zweryfikować swoją wiedzę, ale również, aby poznać dodatkowe smaczki.

Z tą książką nie ma nudy. Może z niej korzystać jedna osoba, ale więcej frajdy jest, gdy do zabawy dołączy ktoś jeszcze. Można nawet zorganizować zabawę w teleturniej! Z pewnością będzie to wartościowy czas.

Oprócz interesującej formy, krótkich ciekawostek i samego pomysłu na tę książkę, podoba mi się oprawa graficzna. Już sama okładka ze żłobieniami zapowiada ciekawe wnętrze. W środku dostajemy więc dokładne (jednak nie nazbyt przesadnie) ilustracje, które w połączeniu z tekstem ułatwiają zapamiętywanie faktów. Przyjemność sprawia już samo przewracanie stron, bo matowy i gruby papier jest po prostu miły w dotyku.

„Zgadnij. Nazwij. Połącz!” to książka, o której warto pamiętać, gdy będziesz szukać w księgarni ciekawej pozycji na prezent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *