3+,  4+,  5+,  6+,  7+,  O emocjach,  O przyjaźni i relacjach

„Lato w Dolinie Tumilu”

Tu kupisz książki

„Lato w Dolinie Tumilu” to książki, które zapraszają na wakacje! Będą tu więc historie radosne, głośne od dziecięcych śmiechów i wypełnione ciepłem lipcowego słońca. Ale będą też takie, które część rodziców zna już z doświadczenia i nie chciałoby ich przeżywać ponownie. Dzieci zresztą też.

Bo gdy dziecko niemal wbiega pod samochód, to z pewnością jest to sytuacja stresująca i dla rodziców, i dla dziecka. Tak samo, gdy mały człowiek nagle znika nam z oczu. To chyba najtrudniejsze wakacyjne przypadki. Ale pomyśl jeszcze o samym pakowaniu, podróży, szaleństwie przy nadmorskich straganach i kłótniach między rodzeństwem. A przy tym wszystkim dobrze byłoby wspierać dziecko, gdy w nowych sytuacjach poczuje niepewność, lęk lub wstyd. Dużo tego, prawda? Spokojnie, nie musisz rezygnować z wakacji, aby zaoszczędzić sobie nerwów. Wystarczy zainwestować w „Lato w Dolinie Tamilu”, a Twoje wakacje będą udane. Zresztą to nie tylko książka na wakacje, a na cały rok. Bo umiejętności społeczne i rozpoznawanie własnych emocji to sprawy ważne nie tylko na urlopie.

Ewa Dahlig i Marta Dahlig oddają w nasze ręce zestaw dwóch uroczych książek, które z czułością i zrozumieniem oswajają młodych czytelników z trudnymi emocjami i sytuacjami, które mogą być jeszcze nieznane. A wiadomo, że te właśnie wywołują najwięcej pytań i niepewności. Mnogość bohaterów i ich różnorodność gwarantują, że każde dziecko zobaczy fragment siebie w którymś z nich. Również historie będą bliskie młodym czytelnikom, bo to życiowe scenki, przy których nieraz Ty i Twoje dziecko pomyślicie – skądś to znam.

„Lato w Dolinie Tumilu” to książki, które z czułością zaopiekują się emocjami Twojego dziecka.

„Lato w Dolinie Tumilu” to zbiór czytanek, wierszy i zgadywanek oraz kartonowa wyszukiwanka, która uzupełni przeczytane historie, ale możesz ją też traktować jako bazę do wymyślania własnych opowieści. Ilustracje są tu bajkowe, słodkie, z wieloma szczegółami i różnorodnymi emocjami wymalowanymi na pyszczkach bohaterów. Można przy nich spędzić długie godziny (na przykład podczas podróży;)).

Jednak to, co mnie w tych opowieściach ujmuje najmocniej, to bijące z nich empatia i dobro. Taki ciepły przekaz, czułość i wrażliwość to mocne strony tych książek. Łapcie je, póki są dostępne!

Inne książki z serii: „My”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *