3+,  4+,  5+,  6+,  7+,  O emocjach

„Mój spokój”, „Moja złość”

Dobrych książek o emocjach nigdy dość. Zwłaszcza gdy mogą okazać się pierwszą pomocą w kryzysowych sytuacjach. „Mój spokój” i „Moja złość” to swoiste podręczniki z ćwiczeniami, które pomogą oswoić emocje, zrozumieć ich znaczenie, a także ogromną moc. Mogą być iskierką, która rzuci nieco więcej światła na niezrozumiałe dotąd reakcje i zachowania.

Moja gwiazda
„Mój spokój”
Mój spokój

Obie książki to zestawy czterech ćwiczeń relaksacyjnych, które skupiają się na słowach i odpowiednich ruchach ciała.

Relaksacje z „Mojego spokoju” dadzą dziecku odprężenie i poczucie równowagi. Pozwolą poczuć się pewnie i świadomie. Ta książka to piękna inwestycja w człowieka pewnego siebie i dobrze siebie rozumiejącego.

„Moja złość” pomoże odczytywać gniew i zamienić go w pluszowego lwa, który drzemie w każdym z nas. Dzięki tej książce dziecko odzyska balans, pozytywne emocje powrócą, a spokój rozleje się po jego ciałku.

Oddech to wielka siła
Dzień dobry
Mój spokój

Ćwiczenia są naprawdę proste i przyjemne. Mogą być formą przerwy w ciągu dnia, gdy widzimy, że dziecko jej potrzebuje. Mogą być porannym lub wieczornym rytuałem, który daje poczucie bezpieczeństwa. Również wyciszającym momentem, w którym wspólnie bierzecie udział.

Moja złość
„Mój gniew”
Moja złość

Każda relaksacja została podzielona na dwie części. Najpierw znajdziemy opis kierowany do dorosłych, następnie przejdziemy do części z tekstem i ilustracjami dla dzieci. I tutaj zadzieje się magia, bo być może słowa, które przeczytacie, będą mocno rezonować z uczuciami dziecka. Pomogą im się otworzyć i pobudzą wyobraźnię.

Polecam te książki z całego serca, bo „będą procentować przez całe życie!”.

Moja złość
złość

„Mój spokój”, „Moja złość”, Anna Crahay

Wydawnictwo Zakamarki, 2021

Liczba stron: 44

Wiek: 3+

Inne książki o emocjach: „Świat chce, byś był sobą”, „Oddycham i znowu wszystko gra!”, „12 dziecięcych wyzwań”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *