5+,  6+,  7+,  8+,  9+,  O emocjach,  O przyjaźni i relacjach,  Opowiadania

„Plasterki na tęsknotę”

„Plasterki na tęsknotę” to książka o przemijaniu, stracie, upływającym czasie i wielkiej przyjaźni. O żalu i smutku, ale ukojonym. To opowieść, która jak balsam łagodzi pęknięte serce, otula i głaszcze. Chociaż jest o śmierci, to nie ma w niej rozpaczy, gniewu czy zgorzknienia. Są za to zaduma i piękne wspomnienia.

Plasterki na tęsknotę

Szczurek wie, czym jest moc przyjaźni, wie również, po co niekiedy przychodzi Czas. Zna się z Wiatrem, choć ten nie zawsze wieje w jego żagle jego łódki. Zdarza mu się słyszeć szept Strachu, przytulać do szorstkich drzew. Wie również, czym jest strata bliskiej osoby. Być może zdążyłby ją pożegnać, gdyby w podróż wyruszył wcześniej?

Teraz pozostał już tylko smak migdałowych ciasteczek, herbata z listków pamięci, kilka łez i plasterki, które leczą tęsknotę. I wspomnienia, piękne, ciepłe i spokojne.

Plasterki na tęsknotę
Plasterki na tęsknotę

„Plasterki na tęsknotę” w niezwykle subtelny sposób opowiedzą dzieciom o śmierci. Ta książka nie przerazi, a delikatnie pokaże, jak bardzo życie jest kruche, i że nie warto odwlekać ważnych spraw. To również historia o wielkiej przyjaźni, o pomocy oraz o pielęgnowaniu pamięci o bliskich. O tym, że wspomnienia nigdy nie umierają.

Lektura „Plasterków na tęsknotę” może okazać się punktem wyjścia do rozmów, trudnych pytań, rozważań. Jednak jej poetyckość, stonowane i głębokie ilustracje pozwolą w tym trudnym temacie, dostrzec również piękno.

Plasterki na tęsknotę
Plasterki na tęsknotę
Plasterki na tęsknotę

„Plasterki na tęsknotę” Ewa Zawisza-Wilk

Ilustracje: Paweł Wąsowicz

Wydawnictwo Studio Koloru, 2021

Liczba stron: 42

Wiek: 5+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *