Dla nastolatków,  O sztuce,  Powieść,  Serie

„Skok na Rembrandta”

„Skok na Rembrandta” to bezbłędne połączenie wartkiej akcji, inteligentnych bohaterów, precyzyjnego planu oraz fascynacji malarstwem. To młodzieżowy kryminał, od którego nawet dorośli nie mogą się oderwać. Wciąga od pierwszej strony, zaskakuje i intryguje.

Skok na Rembrandta

Art ma 12 lat i doskonale odnajduje się w muzealnym świecie. Sztuka to jego pasja, zaszczepiona przez ojca kuratora. Za kilka tygodni w Waszyngtonie w Galerii Narodowej ma odbyć się otwarcie Wystawy Milenijnej. Niesłychane wydarzenie. Jednak od kilku dni Art obserwuje pewną kobietę, która w Muzeum pojawia się codziennie o tej samej porze i wykonuje dokładnie 42 kroki… Czyżby bezcenne dzieła światowych malarzy były zagrożone? Przecież dokładnie 30 lat temu dokonano kradzieży doskonałej – z Muzeum Isabelle Stewart Gardner w Bostonie w 1990 roku zrabowano jedne z najważniejszych dzieł sztuki. Do dziś nie zostały odnalezione. Czy sytuacja się powtórzy? Art z przyjaciółką Camille zrobią wszystko, aby do tego nie dopuścić!

Skok na Rembrandta

„Skok na Rembrandta” to porywająca powieść sensacyjna dla młodzieży z wieloma wątkami i ciekawostkami na temat historii sztuki. Fikcyjna intryga opiera się na autentycznych wydarzeniach sprzed 30 lat. Czytelnik ma zatem okazję nie tylko dobrze się bawić, ale również chłonąć wiedzę. Dodatkowo w książce umieszczono kody QR, które prezentują wspominane dzieła. To naprawdę mocno uatrakcyjnia lekturę.

Szalenie dobra książka, która może rozbudzić pasję do malarstwa i sztuki w ogóle. Będzie idealnym prezentem już dla 11-latków.

Skok na Rembrandta

„Skok na Rembrandta”, Deron R. Hicks

Wydawnictwo Widnokrąg, 2021

Liczba stron: 280

Wiek: 11+

O przygodach Arta i Camille przeczytacie również w części „Przekręt na Van Gogha”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *