3+,  4+,  5+,  6+,  7+,  Edukacyjne,  O emocjach

„Przemoc. Nie!”

„Przemoc. Nie!” – właśnie takich książek nam potrzeba, dzieciom i dorosłym. Takich, które nie próbują zaczarować problemu, a rozkładają go na łopatki. Pokazują więc jego źródło, analizują przykłady, dają konkretne wskazówki i rozwiązania.

Przemoc. Nie!
Przemoc. Nie!

Oto książka, która o przemocy mówi bardzo konkretnie, aż chciałoby się powiedzieć – daje pięścią między oczy 😉 Lekko naświetla jej historię, wspomina o rodzajach, nieco ją „uczłowiecza”, pokazując, że dopiero z wiekiem dziecko uczy się ją kontrolować, oswajać i rozumieć. Jednak nie zawsze nad przemocą uda się zapanować.

I w tym momencie w książce „Przemoc. Nie!” wkracza cała masa bohaterów. Iwona staje się agresywna, gdy czuje się odrzucona. W Julii buzuje krew, gdy nauczycielka nie okazuje jej szacunku. Tosia z zazdrości o młodszego brata wybucha jak wulkan. A Zosia za pomocą agresji chce zwrócić na siebie uwagę rodziców. Postaci jest o wiele więcej, a problem każdej z nich jest na tyle poważny, że może wywołać agresję.

Przemoc. Nie!
Przemoc. Nie!

„Przemoc sprawia, że jest się samotnym, więzi jak więzienie”

„Przemoc. Nie!” nie pozostawia czytelnika bez wskazówek czy rozwiązań. Daje konkretne przykłady zachowań i reakcji w sytuacji, gdy jesteśmy atakowani. Dodatkowo podpowiada, co można zrobić, aby do kłótni i przemocy nie dochodziło.

Przemoc. Nie!

Ta książka to samo dobro! Czytajcie ją sami, z dzieckiem, dajcie dziecku, podrzućcie w szkole, sprawdźcie, czy jest w bibliotece. Ważna książka dla każdego, również dla wewnętrznego dziecka, jeśli kiedykolwiek doświadczyło przemocy.

Aby się nie kłócić...
Użyteczne adresy i telefony, czyli gdzie szukać pomocy

A książkę możesz kupić tu 🙂

„Agresja. Nie!” Dominique de Saint Mars, Serge Bloch

Wydawnictwo Muchomor, 2021

Liczba stron: 36

Wiek: 3+

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

A tutaj znajdziejcie inne tytuły, o tym, jak radzić sobie z trudnymi emocjami: „12 dziecięcych wyzwań”, „Czerwony kłopot”, „Boso”, „Mój tato tańczy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *