2+,  3+,  4+,  5+,  Kartonówki,  Serie

„Góralskie święta z Manią i Tyniem”, „Boże Narodzenie z Manią i Tyniem”

Oto książki, które Twoje dziecko z dużym prawdopodobieństwem będzie maglować przez cały rok. Możliwe, że nawet zabierzecie je ze sobą na wakacje. Tak, wiem, że są o świętach. Ale co z tego, skoro są też o serdecznej rodzince, ciekawskich dzieciach, o tradycjach, a przede wszystkim mają coś, co małe rączki uwielbiają. Otwierane okienka, wysuwane elementy, a nawet kręciołki!

"Boże Narodzenie z Manią i Tyniem"
"Boże Narodzenie z Manią i Tyniem"

„Boże Narodzenie z Manią i Tyniem” i „Góralskie święta z Manią i Tyniem” to książki, które rosną razem z dzieckiem. I to jest bardzo fajna sprawa. Bo jak się już polubi jakichś bohaterów, to chciałoby się do nich co jakiś czas zaglądać, na przykład na święta. I zobaczyć, jak tym razem spędzą Gwiazdkę.

"Boże Narodzenie z Manią i Tyniem"

Najlepsze książki dla maluchów na świąteczny czas

W pierwszej części Mania i Tynio to młodsze przedszkolaki (daję im jakieś 3 lata). Przygotowują się do świąt, ozdabiają dom, pieką pierniczki, a potem wypatrują pierwszej gwiazdy na niebie. Jest wesoło, rodzinnie i przytulnie.

Góralskie święta z Manią i Tyniem

Druga część nadal utrzymana jest w atmosferze rodzinnego ciepła i oczekiwania, jednak tym razem Mania i Tynio wyjadą w góry. I to naprawdę świetny pomysł, aby pokazać dzieciom, że ten wyjątkowy czas można spędzić aktywnie, na luzie i z przygodami. Już samo pakowanie może okazać się ekscytujące, nie mówiąc już o podróży. A święta z nartami na nogach, w góralskiej chacie, przy ognisku albo w saniach ciągniętych przez konie, to przeżycie, które zostanie z dziećmi na zawsze.

Góralskie święta z Manią i Tyniem

Obie części to też spora dawka wiedzy o zwyczajach, a także wprowadzenie słów i określeń, które maluchom mogą jeszcze nie być znane (baca, harnaś, panorama). Sporo jest też dialogów, dociekliwych pytań i cierpliwych wyjaśnień.

A solidne wydanie, ruchome elementy, tłoczenia i złocenia na okładkach dodają tym książkom atrakcyjności i rozbudzają ciekawość. Sięgnij więc po nie, jeśli szukasz książek z efektem wow.

Góralskie święta z Manią i Tyniem
Góralskie święta z Manią i Tyniem

„Góralskie święta z Manią i Tyniem”, „Boże Narodzenie z Manią i Tyniem”, Magdalena Młodnicka, Agnieszka Matz

Wydawnictwo Jupi Jo, 2022

Liczba stron: 14

Wiek: 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *