„Co robimy, gdy śpimy?”
Skoro już wiesz, jak działa mózg (z części „Wycieczka po mózgu”), to wskakuj poziom wyżej, aby razem z Tymkiem, pracowitym neuronem, zgłębić tajniki snu i znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania. Dlaczego ludzie potrzebują spać? Jak powstają sny? Dlaczego czasem śnią Ci się koszmary? Jak to się dzieje, że ktoś lunatykuje? O co chodzi z tymi fazami snu? Tego wszystkiego dowiesz się z książki „Co robimy, gdy śpimy?”.
„Co robimy, gdy śpimy?” zarówno formą, jak i koncepcją nie różni się od 'Wycieczki po mózgu”. I super, bo dzięki temu obie książki są spójne, również w kwestii fabuły. Tak więc Tymek zdecydował się na pracę w korze czołowej. Jednak niewiele wie na temat snu (gdy zbliża się pora odpoczynku, woli dalej pracować niż spać). Dlatego razem z panią Ritą (szefową?) wyruszy w rejony układu limfatycznego, wysłucha koncertu fal mózgowych i spotka Koszmarka. Będzie nawet chwila grozy, gdy Zosia zacznie lunatykować.
Świetna książka, która gwarantuje całkiem sporą dawkę wiedzy, a przy tym jest dobrą rozrywką. Dynamiczna, zabawna i sprytna, bo informacje wchodzą do głowy bez wysiłku (wszystko się tu kręci wokół głowy ;)).
A jeśli autor jest ekspertem w swojej dziedzinie, to ja takiej książce po prostu ufam. Matteo Farinella jest neurobiologiem i rysownikiem w jednym! Przypadek? Nie sądzę. A jak już zdecydujecie się sięgnąć po „Co robimy, gdy śpimy?”, to polecam od razu „Wycieczkę po mózgu” do kompletu. Kto wie, może to właśnie te książki zapoczątkują mózgową pasję Twojej pociechy 😉
„Co robimy, gdy śpimy?”, seria „Akademia Mądrego Dziecka”, Matteo Farinella
Wydawnictwo Harperkids, 2022
Liczba stron: 48
Wiek: 6+