3+,  4+,  5+,  O emocjach,  Serie

„Pożegnaj lęk”, „Pożegnaj zazdrość”, „Pożegnaj złość”, „Pożegnaj smutek” – seria Kraina Emocji

Dziś wpis o książkach (aż czterech!), w których każde dziecko odnajdzie siebie i swoje emocje. Może bliska mu będzie wiewiórka Wandzia i jej strach. Może jeż Jurek, którego zjada zazdrość o młodsze rodzeństwo. A może sowa Stefan, który nie umie pohamować złości. Albo żabka Żaneta, którą ogarnął ogromny smutek. Zapraszam Cię więc do Krainy Emocji, w której trudnych uczuć nikt nie zamiata pod dywan. Tu się o nich rozmawia, uczy się z nimi radzić, szuka się wsparcia, ale też się je daje.

Kraina Emocji
Pożegnaj gniew
Pożegnaj gniew

„Kraina emocji” nie jest jednak wyłącznie o tych emocjach, z którymi trudno sobie poradzić. To również historie o przyjaźni, zabawie, radości i wdzięczności. W opowieści o wiewiórce Wandzi będzie grupa przyjaciół, która z czułością i zrozumieniem pomoże bohaterce oswoić lęk przed ciemnym lasem. W historii o zazdrości to również przyjaciele pomogą jeżowi uporać się ze zmianą (nowy brat) i uczuciem odrzucenia. Stefan, sowa, która łatwo wpada w furię, dzięki leśnym przedszkolakom znajdzie sposób na poradzenie sobie ze złością. A żabka Żanetka mimo dojmującego smutku po przeprowadzce przyjaciółki, odnajdzie radość.

Pożegnaj zazdrość
Pożegnaj zazdrość
Pożegnaj lęk
Pożegnaj lęk

Każda z tych książek przepełniona jest ciepłem, bliskością, zrozumieniem i optymizmem. Bardzo mi się podoba, że strach, zazdrość, złość czy smutek nie są tu demonizowane, a przedstawiane, jako potrzebne i ważne. Wystarczy je oswoić, zrozumieć i znaleźć na nie swój sposób.

Jestem pewna, że dzieciom przypadną do gustu bohaterowie wszystkich czterech części (to zawsze ta sama grupa przyjaciół). Bo choć są to zwierzaki, to ludzkich cech im nie brakuje. Dodatkowo zostali zilustrowani w taki sposób, że od razu wzbudzają sympatię. Dużo w tych książkach kolorów, nieco szaleństwa i leśnych oraz łąkowych zapachów. Wszystko się tu zgadza.

Pożegnaj smutek
Pożegnaj smutek

A książki możesz kupić tu!

„Pożegnaj lęk”, „Pożegnaj zazdrość”, „Pożegnaj złość”, „Pożegnaj smutek” – seria Kraina Emocji, Ana Serna, Henar Íñigo

Wydawnictwo Jupi Jo, 2022

Liczba stron: 28

Wiek: 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *