1+,  2+,  3+,  4+,  Edukacyjne

„Wszystko, co wiem o kupie”

„Wszystko, co wiem o kupie” to książka oczyszczająca. Może nie oczyści głowy ze zbędnych myśli, (chociaż jeśli za jej sprawą pomedytujesz na sedesie, to jednak tak), ale oczyści domową atmosferę z wielu pytań o kupę i proces jej produkcji. Może się też zdarzyć, że czytając ją, zechcesz oczyścić swoje jelita. Tak czy siak, ta książka to przyjazny trening czystości dla najmłodszych czytelników.

W życiu każdego człowieka przychodzi czas na fascynację tematem kupy. U niektórych wcześniej, u niektórych później (u rodziców chyba już minął, prawda?). Pytania o kupę to standard, ale czasem mamy do czynienia z pytaniami rozbudowanymi, wielowarstwowymi jak papier toaletowy. Jak wygląda kupa słonia? A jak hipopotama? Gdzie kupę robią psy, a gdzie koty? I czy wszyscy ludzie robią kupę tak samo? A co, jeśli w łazience zabraknie papieru?

„Wszystko, co wiem o kupie” odpowie na wszystkie te intrygujące zagwozdki. Przy okazji podpowie co nieco o higienie, a tych, którzy ciągle są mocno przywiązani do nocnika lub pieluchy, zachęci do siadania na sedesie.

To prosta, zabawna i pogodna książka, która trafi do najmłodszych. Krótki tekst uzupełniają ilustracje pełne uroku i dowcipu. Hipopotam rozrzucający wkoło kupę ogonem, czy ptasia kupa lądująca na nosie przypadkowego przechodnia to ilustracje, przy których Twoje dziecko zaśmieje się w głos. Mnie natomiast rozbroiła jedna z ostatnich stron, na której rodzina z pomponami w dłoniach dopinguje syna, który z twarzą czerwoną z wysiłku, skupia się na sedesie.

Zresztą kto nie odtańczył tańca radości, gdy dziecko zrobiło pierwszą (a może i kolejną) kupę na nocniku albo w toalecie, niech pierwszy rzuci kamieniem (byle nie bobkiem).

Czytajcie, oglądajcie, śmiejcie się i… róbcie kupę na klozecie! I nie zapomnijcie potem umyć rąk!

„Wszystko, co wiem o kupie”, Jaume Coponos, Merce Gali

Wydawnictwo JupiJo, 2023

Liczba stron: 30

wiek: 2+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *