Dla nastolatków,  O emocjach,  O przyjaźni i relacjach

„Czułość. Poradnik pozytywnego egoizmu”

Kojarzysz obrazki w ramkach z napisem „W razie potrzeby zbij szybkę”? W środku są zazwyczaj słodycze, 100 zł i prezerwatywa. To wyobraź sobie, że dostajesz taki obrazek, ale za szybką jest książka. I nie byle jaka, bo to „Czułość. Poradnik pozytywnego egoizmu”. W sumie to obrazek może być bez szybki, bo zapewniam, że po tę książkę będziesz sięgać regularnie.

"Poradnik pozytywnego egoizmu"

Napiszę od razu, żeby nie było wątpliwości – to najbardziej kompletny poradnik psychologiczny, jaki kiedykolwiek wpadł mi w ręce (a trochę ich już się przewinęło). Dodatkowo najbardziej ludzki, czuły i po prostu zrozumiały. Poważny i zabawny zarazem, praktyczny i otulający.

W „Czułości” przejrzysz się jak w lustrze, zobaczysz jaka/jaki jesteś i dlaczego właśnie taka/taki. Standardowe pytanie-czy będzie rozgrzebywanie dzieciństwa? No jasne! Może nie będzie to dokopywanie się jak łopatką w piaskownicy do gliny (bo to jednak dobrze zrobić w gabinecie specjalisty), ale zdecydowanie wrócisz pamięcią do tamtych czasów. Bo w dużej mierze to właśnie okres dzieciństwa rzutuje na to, jakim człowiekiem teraz jesteś, z czym się borykasz i czego się boisz.

"Poradnik pozytywnego egoizmu"

Będzie więc o tym, skąd się wzięły Twoje problemy, z jakiego powodu trudno jest Ci ruszyć z miejsca i jak to jednak zrobić. Ostatnia część to już sama praktyka, gotowe techniki i wskazówki (moja ulubiona). I nie myśl, że to książka wyłącznie dla ludzi z wielkimi problemami, lękami czy fobiami. Nie. To książka dosłownie dla każdego. Bo dzięki niej lepiej zrozumiesz swoje zachowania, reakcje, relacje i emocje (a może też zachowania innych ludzi).

"Poradnik pozytywnego egoizmu"

„Czułość. Poradnik pozytywnego egoizmu” łączy wiele poradników w jeden

Ta książka łączy wiele poradników w jeden, taki który szanuje swojego czytelnika. Możesz „Czułość” czytać na raty, robić przerwy, wybierać interesujące rozdziały, wracać w razie potrzeby. Autorka, dr Sophie Mort, oddaje w Twoje ręce książkę, z którą się pracuje, która prowokuje do rozmyślań, wyciska łzy, ale daje też ukojenie i otuchę.

Dlatego gdy następnym razem, będziesz zastanawiać się na prezentem dla bliskiej osoby, sięgnij po „Czułość. Poradnik pozytywnego egoizmu”. To najlepsze, co możesz podarować komuś, na kim Ci zależy.

*Niech nie zmyli Cię okładka, która wg mnie sugeruje poradnik dla kobiet. To książka naprawdę dla każdego. Bez względu na płeć.

Uważność

„Czułość. Poradnik pozytywnego egoizmu”, dr Sophie Mort

Wydawnictwo Wielka Litera, 2021

Liczba stron: 448

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *