8+ / 9+ / Dla nastolatków / Edukacyjne

„Narysuj MiLudka”

Anna Oparkowska i Bartek Glaza tak opowiadają o rysowaniu, że ma się ochotę nie tylko sięgnąć po ołówek i szkicownik, ale również zaczytywać w ich wskazówkach, podpowiedziach i uwagach. W „Narysuj MiLudka” nie tylko dają konkretne instrukcje, ale przede wszystkim pokazują, że rysowanie postaci to proces, który rozpoczyna się tak naprawdę nie na kartce, a w głowie. Czy moja postać będzie radosna, smutna, czy zawstydzona? Co powinny wyrażać jej oczy? Na co będzie patrzeć? Z której strony oświetli ją światło? Czy będzie w ruchu? Jaką historię opowie jej strój?

„Narysuj MiLudka” to książka, która przekonuje, że do rysowania nie jest niezbędny jakiś szczególny talent. Potrzebne są natomiast chęci, entuzjazm, wyobraźnia i praktyka. To w końcu opowieść o wymyślaniu postaci, kreowaniu jej, tworzeniu jej historii, a potem o przeniesieniu tych wyobrażeń na papier. I bardzo prawdopodobne jest, że to, co zobaczysz na kartce, początkowo będzie rozmijało się z tym, co miałaś_eś w głowie. Ale tylko kolejne próby, sprawdzanie i testowanie sprawią, że za kolejnym razem uznasz już swój rysunek za udany.

„Narysuj Miludka” to książka dla wszystkich, którzy chcą się nauczyć rysować niezwykłe postaci.

Anna Oparkowska i Bartek Glaza daję konkretne wskazówki i instrukcje. Podpowiadają, jak budować przestrzeń na rysunku, i jak bawić się cieniem. Pokazują, jak wprawić postać w ruch, jak nadać jej charakterystyczne cechy, i jak zadbać o odpowiednie proporcje. Pobudzają wyobraźnię i zachęcają do szukania inspiracji w gazetach, internecie, czy na ulicy. Zachęcają również do tego, aby dzielić się z innymi swoimi pracami, aby rozmawiać o nich i wzajemnie się motywować. A przede wszystkim do tego, aby się nie zniechęcać i dostrzegać wartość w swoich błędach.

„Narysuj MiLudka” to książka, która inspiruje, dodaje skrzydeł i wiary w siebie. Bo często przecież jest tak, że nie podejmujemy jakichś działań w obawie przed porażką lub błędem. A ta książka zachęca do tego, aby błędy popełniać, a nawet je uwieczniać i kolekcjonować. Dopiero po jakimś czasie, gdy spojrzysz wstecz, to zobaczysz, jak duży progres zrobiłaś_eś.

To kogo dziś namalujesz?

Author

magdadzioba@wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *