7+,  8+,  9+,  O przyjaźni i relacjach

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Wioska Świętego Mikołaja”

Przed Tobą przygody Emi i jej klubu w absolutnie zachwycającej śnieżnej scenerii. Tym razem Tajny Klub Superdziewczyn wybierze się aż do Laponii. A tam czekają atrakcje, o których dziewczyny (i chłopaki) nawet nie śniły. Oto „Wioska Świętego Mikołaja”, najnowsza część z cyklu „Dookoła świata”.

Podziwianie zorzy polarnej, zachwycające zimowe krajobrazy, doświadczanie nocy polarnej, zjeżdżanie na sankach z Mikołajem czy przejażdżka psim zaprzęgiem to tylko kilka z aktywności, których doświadczą Emi i jej ekipa. A jak w ogóle dojdzie do tego, że znajdą się w Rovaniemi w Laponii? Otóż będą towarzyszyć profesorowi Kagankowi i jego nieco tajemniczej koleżance, Aurelii Borealis w naukowej konferencji. I mimo wcześniejszych zapewnień, że ten wyjazd to jedynie rozrywka, na Tajny Klub Superdziewczyn będzie czekać też misja odnalezienia zaginionych listów do Świętego Mikołaja.

Agnieszka Mielech z każdą kolejną częścią przygód Emi zadziwia mnie tym, jak wiele wartości i mądrych myśli jest w stanie przekazać młodym czytelniczkom. „Wioska Świętego Mikołaja” to bowiem nie tylko historia pełna magii, skrzypiącego śniegu i serdecznych elfów. To również opowieść o przyjaźni, pokonywaniu własnych ograniczeń, dziecięcej ciekawości i swobodnej zabawie tak bardzo wszystkim potrzebnej. Są tu zachwyty, ekscytacja i doświadczanie nowego. Ta książka zaraża pasją odkrywania różnorodności świata.

A ile wiedzy jest tu przemyconej! O fińskich tradycjach i zwyczajach, o ekologii, o podróżowaniu, czy o zjawiskach przyrodniczych. Agnieszka Mielech doskonale łączy czytelniczą rozrywkę z życiowymi wartościami i edukacją.

Jeśli więc Twoje dziecko należy do grona fanek Emi i Tajnego Klubu Superdziewczyn, to tej pozycji nie może zabraknąć w Waszej kolekcji. A jeśli jeszcze nie znacie Emi, to polecam to zmienić, sięgając po „Wioskę Świętego Mikołaja”. (Każdy tom można czytać niezależnie od reszty).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *