3+,  4+,  5+,  6+,  7+,  8+,  Picturebook

„O rybaku, jego żonie i złotej rybce”, „Krzesiwo”

Być może, gdy zobaczysz te książki, to odczujesz nostalgię, może wrócą wspomnienia z dzieciństwa, pojawi się lekkie ciepło na sercu. A to dlatego, że książki, które dziś Ci pokażę, Vojtěch Kubašta stworzył ponad 50 lat temu. Na dodatek to klasyczne legendy w wersji pop-up, a więc z ruchomymi elementami i przestrzennymi rozkładówkami. Dwa najnowsze tytuły z Kolekcji Retro od wydawnictwa Entliczek, to „O rybaku, jego żonie i złotej rybce” oraz „Krzesiwo”.

Vojtěch Kubašta ma na swoim koncie ponad 200 książek, z czego blisko 60 anonimowo stworzył na zlecenie Walta Disneya. Jego pop-upy to przykłady nowatorskiego podejścia do projektowania książek dla dzieci. Inspirują nawet współczesnych twórców. Polscy czytelnicy mogą wybierać spośród 9 pop-upów czeskiego artysty i cieszyć oczy i uszy „Śpiącą Królewną”, „Czerwonym Kapturkiem”, czy „Kotem w butach”.

Cieszę się, że wydawnictwo Entliczek stale poszerza ofertę tej wyjątkowej serii, a „Krzesiwo” i „O rybaku, jego żonie i złotej rybce” to baśnie, które przecież warto znać. Dodatkowo w formie pop-up’ów będą atrakcyjne już dla najmłodszych. Tylko uwaga na małe rączki maluszków, które mogą zechcieć przywłaszczyć sobie wędkę rybaka lub merdający psi ogon.

Jestem pewna, że czytanie i oglądanie tych książek wspólnie z dzieckiem, wywoła wiele przyjemnych emocji i wspomnień. To będą chwile spędzone na przyglądaniu się szczegółom, odkrywaniu ruchomych elementów i zachwycaniu się (a może dziwieniu się) ilustracjami, których styl ktoś mógłby dziś określić jako vintage. Te pop-up’y to też piękna okazja do rozmów i dyskusji nad zachowaniami i przygodami bohaterów.

Warto sięgnąć po takie niestandardowe wydania klasycznych baśni, aby jeszcze mocniej przybliżyć ich czar najmłodszym czytelnikom. A także, aby sprawić sobie przyjemność z obcowania z tymi unikatowymi wydaniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *