4+,  5+,  6+,  O emocjach,  O przyjaźni i relacjach

„Słonecznikowa 5. Zimowa uczta”

Słonecznikowa 5. Zimowa uczta

Chyba nie ma lepszej pory na ćwiczenie uważności niż zima. Właśnie wtedy czas wolniej płynie. Ty siedzisz w fotelu, popijasz herbatkę i patrzysz, jak dzieci się bawią. Ewentualnie ciągną za włosy/zrzucają wazon z regału/ciągną kota za ogon. Zatrzymajmy się jednak przy wyobrażeniu spokojnych i łagodnych chwil 😉 Przecież to one są takie kojące. To one nas relaksują. I właśnie o tych momentach, wesołych i otulonych warstewką białego puchu, jest „Słonecznikowa 5. Zimowa uczta”.

Słonecznikowa 5. Zimowa uczta

Myślałam, że ta część będzie zdominowana świąteczną aurą, jednak wcale tak nie jest. Jedynie pierwsze opowiadanie skupia się na przedświątecznych przygotowaniach, a dokładnie na wspólnym pieczeniu pierników. I to bardzo dobry pomysł, bo zapach cynamonu i goździków będzie w dalszej części tylko gdzieniegdzie wyczuwalny, ale nie przyćmi całej zimowej opowieści. Bo przecież zima to nie tylko Święta.

Słonecznikowa 5. Zimowa uczta
Słonecznikowa 5. Zimowa uczta
Słonecznikowa 5. Zimowa uczta

W „Zimowej uczucie” będzie też czas na dokarmianie ptaków, zabawę w teatrzyk z duchami, robienie domowego śniegu, a nawet na cyrkowe sztuczki. Będą spacery, drzemki w ciągu dnia, rozgrzewająca herbata i lody na deser. A wszystko w atmosferze bliskości, czułości i miłości.

Słonecznikowa 5. Zimowa uczta

Aniela Cholewińska-Szkolik już w poprzednich częściach „Słonecznikowej 5” przyzwyczaiła nas do historii, z których bije ciepło, spokój i radość. I w „Zimowej uczcie” również poczujesz się jak pod ciepłą kołderką z bliskimi u boku. Bo ta książka zaprasza do celebrowania właśnie takich zwyczajnych chwil. A jeśli nauczysz swoje dziecko dostrzegać radość i piękno na co dzień, to wszelkie stresy i wyzwania nie będą mu już takie straszne.

„Zimowa uczta” to książka wprost stworzona do głośnego i bliskiego czytania. Zwłaszcza wtedy, gdy potrzebujesz wyciszenia i poczucia beztroski. Sięgaj po nią śmiało!

„Słonecznikowa 5. Zimowa uczta”, Aniela Cholewińska-Szkolik

Ilustracje: Marta Kulesza

Wydawnictwo Wilga, 2022

Liczba stron: 64

Wiek: 4+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *