7+,  8+,  9+,  Dla nastolatków,  Edukacyjne

„Sieciaki. Jest nas więcej”

Seria „Sieciaki” to książki, jakich potrzebują dzieci i rodzice. Dzieci po to, aby wiedzieć, jak bezpiecznie korzystać z Internetu. A rodzice, aby wesprzeć się w rozmowach ze starszakami o tym, jakie możliwości daje Internet, ale też jakie niesie zagrożenia. Jestem pewna, że wspólna lektura tych książek wywoła mądre dyskusje, skłoni do refleksji i będzie zachętą do świadomego korzystania z sieci.

Sieciaki. Jest nas więcej
Sieciaki. Jest nas więcej

„Sieciaki. Jest nas więcej” to już trzecia część przygód Netki, Ajpi, Spociaka i Kompla. Ponownie czeka ich przygoda w sieci (i to dosłownie), ponieważ ktoś wylewa w Internecie całe wiadra hejtu. Czy to znowu sprawka Czystego Zła i Sieciuchów? No jasne. Tym razem Sieciaki znajdą się w grze Minecraft. Oprócz tego, że będą zabawnie wyglądać z kwadratowymi głowami, to jeszcze pokonają Bełkota. W jaki sposób? Po prostu nie będą reagować na jego nienawistne zaczepki. I właśnie do tego, aby nie hejtować i nie dać się sprowokować, Sieciaki namawiają wszystkie dzieci ze szkoły i spoza niej. Kampania „Jest nas więcej” będzie na tyle skuteczna, że ostatecznie odetnie złośliwe Sieciuchy od sieci.

Sieciaki. Jest nas więcej

„Sieciaki” to książki, które mądrze podpowiedzą, jak bezpiecznie korzystać z Internetu

Bardzo dobrze czyta się tę książkę, bo jest w niej akcja, dynamika, napięcie i humor. A ponieważ walka dobra ze złem rozgrywa się na gruncie bliskim współczesnym dzieciom i nastolatkom, to cała historia jest dla nich zrozumiała i łatwa do wyobrażenia. Bo gdyby była to książka z radami, wskazówkami albo ostrzeżeniami, to zakładam, że większość dzieci po prostu nawet by do niej nie zajrzała. Przecież nikt nie lubi być pouczany.

Sieciaki. Jest nas więcej

Dlatego, jeśli czujesz, że to odpowiedni moment, aby przygotować swoje dziecko na przygodę z Internetem, a może ona już się dzieje i chcesz zadbać, aby była bezpieczna, to sięgnij po serię „Sieciaki”. A jeśli potrzebujesz poruszyć z dzieckiem temat hejtu online, to koniecznie przeczytajcie wspólnie „Sieciaki. Jest nas więcej”.

Sieciaki. Jest nas więcej

„Sieciaki. Jest nas więcej”, Łukasz Wojtasik

Ilustracje: Maciej Łazowski

Wydawnictwo Muchomor, 2022

Liczba stron: 92

Wiek: 7+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *