5+,  6+,  7+,  8+,  Edukacyjne,  O przyrodzie,  O zwierzętach

„Świat Gór”

Takiej książki o górach jeszcze nie widziałam. Nie jest to typowy album ani atlas. To też nie przewodnik ani podręcznik. „Świat gór” to wyjątkowe zaproszenie do podróży po najwyższych szczytach, do przyglądania się ukradkiem rodzinie niedźwiedzi i do patrzenia wysoko, tam, gdzie szybuje kondor wielki.

Świat Gór
Świat Gór

W tej książce zachwyca absolutnie wszystko. Zaczynając od ilustracji pełnych detali (choć wyraźnie geometryczne, to dynamiczne i głębokie), przez solidną (ale łatwo przyswajalną) dawkę faktów, po ciekawostki, które zdumiewają. I najważniejsze, już od pierwszej strony poczujesz entuzjazm i ogromny szacunek autora do gór.

Świat Gór

„Świat Gór” zabierze Cię na szczyty Alp, Dolomitów i Himalajów. Przyjrzysz się Fudżi, Kilimandżaro i Monument Valley. Dowiesz się też, jak góry powstają, co się z nimi dzieje przez kolejne tysiąclecia i co mają wspólnego z wulkanami. Poznasz mieszkańców górskich terenów: panterę śnieżną, kozice i gwanako andyjskie. Zobaczysz także, jak wiele można robić w górach. A przede wszystkim docenisz ich piękno i unikatowość.

Świat Gór
Świat Gór

Unikatowa jest również książka Dietera Brauna. Jestem przekonana, że zainteresuje zarówno pasjonatów górskich wycieczek, jak i tych, którzy do tej pory nie poczuli, że góra ich wzywa. Ale to, co robi na mnie największe wrażenie to opracowanie graficzne i sposób wydania. Wysoka jakość, matowy papier, ciekawy format, twarda oprawa i charakterystyczne ilustracje. To wszystko sprawia, że gdy trzymam w dłoniach „Świat Gór”, to wiem, że to książka ponadprzeciętna.

Ciebie również zachęcam do wzięcia w ręce „Świata Gór”. I do oglądania, czytania i delektowania się każdą stroną.

„Świat Gór”, Dieter Braun

Wydawnictwo Kropka, 2022

Liczba stron: 96

Wiek: 5+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *