4+,  5+,  6+

„Gruffalo i przyjaciele. Kalendarz adwentowy”

Mamy już listopad, więc ze spokojnym sumieniem mogę Cię zasypywać świątecznymi książkami! Zaczniemy więc z wysokiego C, bo i sama książka jest zaskakująco wysoka. Ma aż 55 cm! A mowa oczywiście o fenomenalnym kalendarzu adwentowym „Gruffalo i przyjaciele”.

Ten kalendarz robi ogromne wrażenie. I nie ma znaczenia, czy Ty i Twoje dziecko znacie książki o Gruffalo, czy jeszcze nie. Jeśli znacie, to z pewnością wiecie, że niepowtarzalnemu urokowi książek duetu Julia Donaldson i Axel Scheffler nie można się oprzeć. A jeśli historie takie jak „Miejsce na miotle”, „Gruffalo”, „Ślimak i wieloryb, „Zagubiona małpka” jeszcze przed Wami, to ten kalendarz adwentowy rozbudzi Wasze oczekiwania!

W tym spektakularnym kalendarzu znajdują się 24 pomysłowe książki, które umilą oczekiwanie na Święta. A w nich jeszcze więcej podpowiedzi na kreatywne spędzenie czasu.

Wyobraź więc sobie, że jest właśnie 1 grudnia i Twoje dziecko otwiera pierwszą kieszonkę tego kalendarza. I co znajduje? Książeczkę z zadaniami! Zabiera się więc za rozwiązywanie zagadek, układanie puzzli, rysowanie potwora czy wykreślankę. Bach, i tak minęło 30 minut. Dobry pomysł na rozpoczęcie grudniowego poranka? Jasne, że tak!

Chyba nie sądzisz, że zdradzę Ci, co kryje każda kolejna kieszonka? Przecież to ma być niespodzianka. Napiszę tylko, że czekają na Ciebie książeczka z przepisami, śpiewnik, gry i zabawy, łamigłówki, a nawet zabawa w teatrzyk. Wszystkie są zainspirowane bohaterami książek Julii Donaldson i Axela Schefflera.

Jestem przekonana, że „Gruffalo i przyjaciele. Kalendarz adwentowy” wywoła na twarzy obdarowanego dziecka szeroki uśmiech. To naprawdę imponujący i zjawiskowy kalendarz, z którym odliczanie dni do Świąt będzie wesołą zabawą. A przecież czekanie to niełatwa sprawa, zwłaszcza gdy ma się dopiero kilka lat.

Myślę, że dzieci w wieku od 5-6 lat docenią ten kalendarz najmocniej.

„Gruffalo i przyjaciele. Kalendarz adwentowy”, Julia Donaldson, Axel Scheffler

Wydawnictwo Tekturka, 2023

Wiek: 4+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *