4+,  5+,  6+,  7+,  8+,  9+,  Dla nastolatków,  O przyjaźni i relacjach

„Mała księga mądrości Kubusia”

„Mała księga mądrości Kubusia” to książka, którą chcesz mieć dla siebie, ale również obdarowywać nią najbliższych. Bo skrywa w sobie tak wiele dobra, życzliwości i optymizmu, że chcesz się tym dzielić.

Ta książka wprawia w dobry nastrój i uświadamia, że naprawdę niewiele potrzeba, aby być szczęśliwym. Jeśli masz wokół siebie serdecznych przyjaciół, to masz już bardzo wiele. Możesz się z nimi podzielić kubusiowymi przemyśleniami, aby Wasza przyjaźń dalej kwitła.

„Mała księga mądrości Kubusia” to zbiór cytatów z książek o Kubusiu Puchatku. Autorka podzieliła je na 14 części i pogrupowała tematycznie. Znajdziesz tu więc złote myśli na temat trudów i trosk, bycia sobą, przyjaźni czy przygody. To krótkie i proste zdania, które zachęcają do zastanowienia się nad tym, co tak naprawdę w życiu jest ważne.

Mądrości w tej książce brykają, są lepkie od słodkiego miodku, a czasem nostalgiczne jak Kłapouchy. Zatrzymują, otwierają serca i wlewają w nie ciepło. Czasami ich prostota zaskakuje, czym sprowadzają na ziemię i pokazują, że nie potrzeba skomplikowanych słów, aby mówić o tym, co najważniejsze.

Zachwyca mnie oprawa tej książki. Jej staranne wydanie, wytłuszczone elementy na okładce, matowy papier i ilustracja, którą tworzą brzegi kartek, dają poczucie wyjątkowości. A „Mała księga mądrości Kubusia” zdecydowanie taka jest!

„Mała księga mądrości Kubusia”, Brittany Rubiano, Mike Wall

Wydawnictwo Olesiejuk, 2023

Liczba stron: 208

Wiek: 4+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *