1+,  2+,  3+,  4+,  5+,  Kartonówki

„Poznaj Bluey”, „Poznaj Bingo”

W pierwszym odruchu chciałam napisać, jak to się stało, że na moim profilu po raz pierwszy goszczą książki, stworzone na podstawie kreskówki. Przecież takich miało tu nie być, to żadna literatura, nic wartościowego – tak sobie założyłam. A potem dostałam książki o Bluey i Bingo, dwóch bohaterkach z dziecięcej bajki, którą po prostu uwielbiam! I dla tych wyjątkowych bohaterek robię dziś miejsce na moim blogu, bo książki o nich są równie wyjątkowe. Ach, miałam tego przecież nie tłumaczyć 😉

Jeśli jeszcze nie znacie kreskówki „Bluey”, to warto odpalić jeden odcinek (to zaledwie 7 minut). Jestem pewna, że od razu polubicie tę uroczą rodzinę australijskich psów. Za co? Za humor, luz, bliskość, świeże spojrzenie na przeróżne sprawy i puszczanie oczka do dorosłych widzów. Bo to bajka dla dzieci i rodziców, do wspólnego oglądania. A do wspólnego czytania polecają się najnowsze książki od Harperkids, „Poznaj Bluey” i „Poznaj Bingo”.

„Poznaj Bluey” i „Poznaj Bingo” to książki, które wśród innych stworzonych na podstawie kreskówek opowieści, wysoko podnoszą poprzeczkę.

Zaproponowanie dziecku książek z bohaterami, których zna z bajki, to dobry pomysł na oswojenie z czytaniem. Zwłaszcza jeśli wcześniej dziecko nie lgnęło do książek. A te dwie kartonówki są na tyle atrakcyjne, że trudno się im oprzeć. Zwróć uwagę na ich nietuzinkowy kształt, kolory przeniesione prosto z kreskówki i solidne wykonanie. Co znajdziesz w środku? Prosty tekst o bohaterkach i ilustracje, które młody czytelnik będzie kojarzyć z bajki. Nie ma tu jednak konkretnych historyjek, całość skupia się bowiem na ukazaniu tego, jakie są główne bohaterki. Co lubią robić, jakie mają charaktery, jakie są ich sposoby na nudę.

„Poznaj Bluey” i „Poznaj Bingo” to nie tylko książki o bohaterkach z telewizyjnej bajki. To również zaproszenie do rodzinnej zabawy, a także życiowe podpowiedzi dla najmłodszych. O tym, że warto próbować nowych rzeczy i znajdować sposoby na bycie dzielnym/dzielną. O tym, że czasem dobrze jest pobyć samemu/samej i się odprężyć. A także o wieczornej toalecie i przytulasach z mamą i tatą, gdy coś idzie nie tak.

Jeśli więc sięgać po książki na podstawie telewizyjnych bajek, to tylko po te wartościowe i piękne!

’Poznaj Bluey”, „Poznaj Bingo”

Wydawnictwo Harperkids, 2023

Liczba stron: 10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *