1+,  Edukacyjne

„Zajączek u dentysty”

Co tu dużo pisać, to najbardziej urocza książka dla maluchów, które wybierają się pierwszy raz do dentysty. Spójrz na ilustracje – ile ciepła i bliskości z nich bije. Przeczytaj fragment – prosty i optymistyczny tekst oswaja z nową sytuacją. „Zajączek u dentysty” to książka stworzona dla malutkich rączek (format w sam raz do zabrania ze sobą do gabinetu), pierwszych ząbków, które lubią podgryzać kartonowe strony i ciekawskich uszu, które potrzebują oswoić nieznane.

Zajączek u dentysty

Dlatego, jeśli szukasz książki, która pomoże wyrobić prawidłowe nawyki u dziecka, to sięgnij po „Zajączka u dentysty”. Tematy higieny zębów, zdrowej diety, wizyt kontrolnych są tu odczarowane. Nie ma tu dziur w zębach, bólu czy strachu, bo Zajączek trafia do lekarza w odpowiednim momencie. Jest zadowolony, bo okazuje się, że w gabinecie może być zabawnie i wesoło. A na koniec już wie, że swoją dentystkę będzie odwiedzał regularnie.

Zajączek u dentysty

Totalnie kupiły mnie ilustracje – delikatne, ciepłe i nienachalne. Z dobrym tekstem i wysoką jakością wydania, sprawiają, że to świetna książka na mądry prezent. W sam raz, aby wesprzeć dzieci i rodziców (bo wizyta z dzieckiem u dentysty to również stres dla rodzica).

Zajączek u dentysty

„Zajączek u dentysty”, Paulina Kosiniak-Kamysz

Ilustracje: Gabriela Cichowska

Wydawnictwo Kinderkulka, 2022

Liczba stron:

Wiek: 1+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *