4+ / 5+ / 6+ / 7+ / 8+ / Edukacyjne

„Czy to boli?”

Stop! Nie scrolluj dalej! Zatrzymaj się na chwilę i przeczytaj, choć kilka słów o tej książce. Zapamiętaj przynajmniej tytuł i że okładka była niebieska 😉 To ważne. Może nie w tej chwili, ale kto wie, kiedy ta książka okaże się nieocenionym wsparciem. Dla Ciebie i dla Twojego dziecka. Bo „Czy to nie boli?” jest książką do zadań specjalnych. Chyba nie zaprzeczysz, że przygotowanie dziecka na szczepienie, wyrwanie zęba czy badanie usg to często misja specjalna. A ja pokażę Ci dziś książkę, która pomoże Ci z tej misji wyjść z sukcesem.

Czy to boli?
Czy to boli?

Napiszę to już teraz, bo zakładam, że jakieś 80% czytających jest tu jeszcze ze mną. A to naprawdę ważne. „Czy to boli?” to książka, którą po prostu trzeba mieć na półce. A może nawet w apteczce, tam, gdzie się nie zapodzieje. A dlaczego? Bo to pierwsza pomoc w sytuacji, gdy Twoje dziecko stresuje się wizytą u lekarza, gdy musi zostać w szpitalu, czy mieć wykonany zabieg. Ale też wtedy, gdy to Ty stresujesz się tym wszystkim. A przecież wiesz, że jak Ty się denerwujesz, to Twoje dziecko też. Dzieci są jak zwierciadła, odbijają nasze emocje i postawy.

Czy to boli?
Czy to boli?

„Czy to boli?” to książka, którą trzeba mieć w podręcznej apteczce

Dlatego właśnie Mateusz Sieradzan (Pan Pielęgniarka) zwraca się w tej książce zarówno do dzieci, jak i ich opiekunów (książka składa się z dwóch części). A sposób, w jaki to robi, to dla mnie coś niebywałego. Rozbroi każdego rodzica. Część dla dzieci brzmi, jakby naprawdę napisało ją dziecko. Miałam wręcz wrażenie, że razem z dzieckiem stoję przy okienku w, nomen omen, poczekalni, i jak ono nie mogę nawet zobaczyć, kto siedzi po drugiej stronie. A część dla rodziców jest jak sole trzeźwiące. I choć opisywane tu sytuacje z pewnością są poważne, to autor tak sprytnie podchodzi czytelnika, że kilka razy wybuchłam śmiechem.

Czy to boli?

Dobra, ostatni akapit. Liczę, że jeszcze tu jesteś. Jeśli tak, to mam dla Ciebie trzy przesłania z części dla rodziców. Po pierwsze, spokój (Twój). Gigantyczna jest jego moc w nagłych wypadkach, ale też w zaplanowanych wizytach u lekarza. Po drugie, nigdy, ale to przenigdy nie mów, że nie będzie bolało, gdy jednak będzie. I po trzecie, jeśli gdzieś usłyszysz – taki duży, a płacze – to błagam, zrób z tym porządek 😉

„Czy to boli?”, Mateusz Sieradzan

Wydawnictwo Poczekalnia, 2022

Wiek: 4+

Author

magdadzioba@wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *