3+,  4+,  5+,  Edukacyjne,  Kartonówki

„Profesjonaliski”

Domyślam się, że podobnie jak ja, nie wiedziałaś, że w świecie lisów może być tak kolorowo, wesoło, a także pracowicie. Agata Matraś dotarła do tajemnego świata tych rudokitych stworzeń i oto co odkryła! Okazuje się, że wśród lisów są prawdziwi profesjonaliści, to znaczy – profesjonaliski!

Profesjonaliski
Profesjonaliski

Są lisi trenerzy, strażaczki, kierowcy autobusów. Optyczki, fryzjerzy i malarki. W świecie lisów jest nawet plac budowy, a na nim murarze, hydraulicy i elektrycy. Lisy też chorują, więc oczywiście jest przychodnia z rudymi lekarzami, rejestratorkami i pielęgniarkami. Czy lisy mają czas na rozrywkę? No jasne! Chodzą do teatru, podróżują, oglądają seriale. Dlatego wielu z nich jest aktorami, grafikami, pilotami samolotów czy kamerzystami. A czy lis może być pszczelarzem? Może Cię zadziwię, ale tak.

Profesjonaliski
Profesjonaliski

Lisów w „Profesjonaliskach” jest co niemiara. Jeżdżą autobusami, szukają dentysty, spotykają się z przyjaciółmi i tańczą na koncercie. Są zakochani, głodni, spóźnieni albo chorzy. Projektują budynki, wymieniają żarówki i dźwigają bagaże. Wiele można o tych lisach powiedzieć, ale na pewno nie to, że są chytrzy albo kłamliwi, jak przyjęło się o nich myśleć w ludzkim świecie.

Profesjonaliski

„Profesjonaliski” przede wszystkim zapoznają dzieci z zawodami. Ale nie tylko, to również poręczna wyszukiwanka i książka aktywizująca (są zadania, labirynty, pytania). Pomaga trenować spostrzegawczość i koncentrację. Jest wdzięcznym materiałem do tworzenia historii i ćwiczenia umiejętności opowiadania. A co najważniejsze, ta książka gwarantuje mnóstwo uśmiechu i zabawy, i to po wielokroć (grube strony będą odporne na wyginanie, podgryzanie i wszelkie inne eksperymenty przy użyciu małych rączek i zębów).

Polecam z całego serca tę szczwaną książkę o lisach 🙂

lotnisko
w telewizji

„Profesjonaliski”, Agata Matraś

Wydawnictwo Papilon, 2022

Liczba stron: 40

Wiek: 3+

Inne książki kartonowe: „Mój pierwszy uczuciometr„, „Czy chcesz być moim przyjacielem?”, „Moja pierwsza książka o liczbach”, „Bardzo głodna gąsienica”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *