9+,  Dla nastolatków,  Z humorem

„Mama w occie”

Gwarantuję, że śmiechom nie będzie końca. Zapewniam, że będzie dynamicznie, apetycznie i nieco tajemniczo. I żeby nie było, że nie ostrzegałam – będzie mocno młodzieżowo, bezpośrednio i ironicznie. Czyli wszystko, co powinno się znaleźć w zwariowanych i niebywale udanych książkach dla nastolatków. Seria „Mama w occie” to książkowa biesiada z pierogami i śledziem na deser, której nie ma się ochoty kończyć.

Mama w occie. Zabójcze pierogi
Mama w occie. Zabójcze pierogi

Estera jest nieco zakompleksioną nastolatką, której niebywale urokliwa mama ma poprowadzić w telewizji program o gotowaniu. Tak się złoży, że Estera dołączy do ekipy telewizyjnej. Razem ruszą w trasę, aby przekonać lokalne społeczności do porzucenia schabowych i kartaczy na rzecz dań wege. I to wszystko? Oczywiście, że nie! Okazuje się, że bez względu na to, czy będzie to Supraśl („Zabójcze pierogi”), czy Kaszuby („Bursztynowe śledzie”), wszystkie drogi poprowadzą do kryminalnej zagadki, śledztwa i tajemniczych przypadków.

Mama w occie. Zabójcze pierogi

Seria „Mama w occie” to frajda na całego. W tych książkach znajdziesz wszystko – komedię, sensację i wątki detektywistyczne. Sporo będzie o relacji matka (zapracowana i zmęczona)-córka (bystra i samodzielna, ale niezbyt pewna siebie). Również o problemach nastolatków, relacjach z rówieśnikami („Nic tak nie poprawia nastroju, jak codzienny hejt od klasowych koleżanek”) i o zauroczeniu. Dialogi będą ostre i bezkompromisowe, z humorem i ciętymi odzywkami.

Mama w occie. Bursztynowe śledzie

Esterka – superbohaterka!

A ode mnie owacje na stojąco za postać głównej bohaterki, Estery. To nastolatka z krwi i kości, nieco wycofana, ale przenikliwa. Niepewna, ale za to błyskotliwa i naturalna. W szkole nie jest orłem, na nazwisko ma Parzymięs i popełnia gafy, ale jest w niej coś, co sprawia, że chcesz się z nią zakumplować.

Ostrzegam, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc czekam niecierpliwie na kolejną część przygód Estery i całej ekipy!

*Ciekawostka- mama Estery prowadzi program kulinarny, ale… nie potrafi gotować! I takie właśnie niespodzianki czekają na Ciebie w książkach „Mama w occie” 🙂

Mama w occie. Bursztynowe śledzie
Mama w occie. Bursztynowe śledzie

„Mama w occie. Zabójcze pierogi”, „Mama w occie. Bursztynowe śledzie”, Marcin Przewoźniak

Ilustracje: Agata Kopff

Wydawnictwo Wilga, 2021, 2022

Liczba stron: 208, 272

Inne książki dla nastolatków: „Tyle miłości nie może umrzeć” , „Dwa słowa”, „Powrót na zaginiony kontynent” , „Arsene Lupin”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *