9+,  Dla nastolatków,  Powieść

Seria Arsène Lupin

Seria „Arsène Lupin. Dżentelmen włamywacz” to niesztampowe kryminały dla najmłodszych. Przenoszą w czasie, intrygują zagadkami, czarują błyskotliwymi bohaterami. A co jest w nich tak niezwykłego?

Arsene Lupin. Dżentelmen włamywacz. Ucieczka z więzienia

Przede wszystkim tytułowy bohater. Włamywacz pełen wdzięku, inteligencji i sprytu. Bez problemu omota policję, zauroczy damy, a bogaczom sprawi psikusy. Kradzieże uchodzą mu na sucho, nawet gdy wcześniej wyjawi ofierze swoje plany. Jednak dla Arsène’a jego grabieże to przede wszystkim dobra zabawa i gra, jest przecież mistrzem kamuflażu.

Arsene Lupin. Dżentelmen włamywacz. Ucieczka z więzienia
Arsene Lupin. Dżentelmen włamywacz. Naszyjnik cesarzowej

Co jeszcze wyróżnia książki Dariusza Rekosza? Nieśpieszne tempo, zawadiackie i osobliwe dialogi, nastrój jak z powieści detektywistycznych z przełomu XIX i XX w. Do tego oryginalne poczucie humoru, inteligentne zagadki, których rozwiązanie zaskakuje dosłownie za każdym razem.

Arsene Lupin. Dżentelmen włamywacz. Naszyjnik cesarzowej

Cała seria Dariusza Rekosza to wyborne powieści, które fascynują i inspirują już najmłodszych czytelników. Zachęcają do poznania przeszłości, a to, że powstały na motywach powieści sprzed 100 lat, dodaje im jeszcze więcej tajemniczości i nastrojowości.

Gorąco polecam, bo to książki idealne do czytania w zimowe wieczory, gdy czas wolniej płynie, a myślami łatwiej będzie uciec do Francji z XX wieku.

Na zdjęciach widzicie część 3, 4 i 5 całej serii.

Arsene Lupin. Dżentelmen włamywacz. Jasnowłosa dama
Jasnowłosa dama

Seria „Arsène Lupin. Dżentelmen włamywacz” – „Ucieczka z więzienia”, „Naszyjnik cesarzowej”, „Jasnowłosa dama”

Dariusz Rekosz

Ilustracje: Natalia Harańczyk

Wydawnictwo Tandem, 2021

Wiek: 9+

Inne książki detektywistyczne dla dzieci: „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, Seria „Kocia Szajka”

2 komentarze

  • Tata Oli

    Zgadzam się z opinią na temat książek Dariusza Rekosza. Obie moje córki (Ola w szczególności) zachwyciły się historiami o Arsenie Lupin. Padło nawet stwierdzenie: „szkoda, że nikt tego dotychczas nie sfilmował, byłoby lepsze niż Potter.” Gorąco polecamy!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *