6+,  7+,  8+,  9+,  Edukacyjne,  O ekologii,  Serie

„Energia”

Jeśli szukasz książek, które pomagają dzieciom zrozumieć świat, to zwróć uwagę na pozycje wydane przez wydawnictwo Babaryba, zwłaszcza na serię tytułów o ekologii. To książki, które nie moralizują, a uświadamiają. Wyzbyte są dydaktyzmu, a o świecie mówią prosto (i wprost), swobodnie i rzeczowo. I co ważne, z szacunkiem do niedorosłego czytelnika. Są tu więc fakty i ciekawostki, ale padają również pytania (nie zawsze łatwe) i wątpliwości, które mają skłonić do refleksji. Kolejny tytuł, który dziś Ci pokażę to „Niewidzialna, niezbędna i wszechobecna energia. Przewodnik po świecie pełnym energii”.

Ta książka odpowie na częste pytania ciekawskich dzieci. Skąd się bierze światło w żarówce? Jak powstaje prąd? Co się stanie, gdy go zabraknie? Co to jest ropa naftowa? Jak działa elektrownia jądrowa? Dlaczego powinniśmy oszczędzać energię? To tylko kilka z całej masy pytań, na które znajdziesz odpowiedź w „Energii”.

A cała wiedza podana jest tu w sposób bezbolesny, a nawet zarażający do szukania kolejnych informacji, albo do stawiania nowych pytań. Atrakcyjna jest zarówno treść, jak i grafika. Bije z nich entuzjazm, swoboda i werwa. Dzięki temu książka popycha do zmian, rozmów i działania. Jej ekologiczny aspekt jest wyraźny, ale nie dominuje całości. Ostatecznie „Niewidzialna, niezbędna i wszechobecna energia…” jest „małym kompendium wiedzy o energii”. I gwarantuję, że nie będzie kompendium, które kojarzy się ze szkolnym podręcznikiem lub naukowym wywodem. To arcyciekawa książka, która pomoże rozgryźć zagwozdki młodszych (a czasem też i starszych) czytelników.

„Niewidzialna, niezbędna i wszechobecna energia. Przewodnik po świecie pełnym energii”, Christina Steinlein, Anne Becker

Wydawnictwo Babaryba, 2022

Liczba stron: 96

Wiek: 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *