3+,  4+,  5+,  O przyjaźni i relacjach

„Czy będziesz moim przyjacielem?”

Kultowa seria „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham” doczekała się nowości. Po 25 latach pojawił się nowy tytuł w cyklu o sympatycznych i wrażliwych zającach. Przed Wami krótka i czuła historia o rodzącej się przyjaźni – „Czy będziesz moim przyjacielem?”.

Czy będziesz moim przyjacielem
Czy będziesz moim przyjacielem

Gdy Duży Brązowy Zając jest zajęty i nie może bawić się z Małym Brązowym Zajączkiem, ten samodzielnie wyrusza na poszukiwanie zabawy. Znajdzie swoje odbicie w kałuży, ale z tego nie ma przecież frajdy. Podobnie jak z cienia, który cały czas robi to, co zajączek. Aż spotka na swojej drodze Mgiełkę, białego zajączka chętnego do wspólnego harcowania. Zabawa zacznie się na całego!

Czy będziesz moim przyjacielem
Czy będziesz moim przyjacielem

„Czy będziesz moim przyjacielem?” to książka ciepła, pogodna i wzruszająca. Jej siła tkwi w prostocie. Tekst nie jest długi, a ilustracje są subtelne i łagodne. Niezwyczajnie zwyczajna opowieść o przyjaźni, wzajemnym zrozumieniu i szacunku.

Spokój, jaki bije z tej książki sprawia, że to pozycja idealna na chwile wyciszenia i bliskości. Polecam czytać ją wieczorem, mocno się przytulając 🙂

trzy zające

„Czy będziesz moim przyjacielem?”, Sam McBratney

Ilustracje: Anita Jeram

Wydawnictwo Harperkids, 2021

Liczba stron: 32

„Wiek: 3+

Inne książki o przyjaźni: „O Wilku, który nie lubił świąt”, „Inny niż wszyscy”, „Plasterki na tęsknotę”, „Pestka i Jajko”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *