3+,  4+,  5+,  O emocjach,  O przyjaźni i relacjach

„O Wilku, który nie lubił Świąt”

Wilk nazywa się Wilk i nie lubi świąt Bożego Narodzenia, od których tylko boli go głowa. Za dużo się wtedy dzieje, chaos przytłacza, a dekoracje oślepiają. Ponad wszystko uwielbia jednak śnieg i zimowe szaleństwa. Odwiedza więc swoich przyjaciół z nadzieją na wspólną zabawę na dworze. Okazuje się jednak, że każdy z nich zajęty jest przygotowaniami do Świąt. Wilk tylko marszczy nos i zaczyna złościć się coraz bardziej.

O Wilku, który nie lubił Świąt
O Wilku, który nie lubił Świąt

Jak to zazwyczaj w bajkach bywa, tu również nastąpi zwrot akcji 🙂 A wszystko za sprawą ukochanej Wilczycy, dzięki której Wilk stanie się królem nadziewanego indyka. Pozostali przyjaciele również przyłożą rękę (łapkę) do tego, aby jednak te Święta były dla Wilka niezapomniane.

„O Wilku, który nie lubił Świąt” to pogodna, ciepła i wzruszająca opowieść o sile przyjaźni i o tym, że czasem jednak warto zmienić zdanie. Zwłaszcza, gdy w grę wchodzą Święta!

O Wilku, który nie lubił Świąt

Idealna do wspólnego czytania, jak i do pierwszych samodzielnych prób. Czcionka odpowiednio duża i rozstrzelona, kolorowe ilustracje i spory format mogą zachęcić dziecko do nauki czytania. A z takim kompanem jak Wilk będzie to świetna zabawa!

O Wilku, który nie lubił Świąt
O Wilku, który nie lubił Świąt
Wspólne świętowanie wilka i przyjaciół

„O Wilku, który nie lubił Świąt” Orianne Lallemand, Eleoneone Thuillier

Wydawnictwo Adamada, 2021

Liczba stron: 32

Wiek: 3+

Tutaj inne świąteczne tytuły: „Kocia Szajka i napad na moście”

2 komentarze

  • Ola

    Czy dla 8.latka wciąż uczącego się czytać I nie bardzo lubiącego samodzielne czytanie – ta książka będzie dobra do samodzielnego czytania w świątecznym okresie? Chodzi mi także o treść- czy nie za dziecinna 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *