5+,  6+,  7+,  8+,  9+,  Edukacyjne,  O zwierzętach,  Z humorem

„Pupy, ogonki i kuperki”

„Pupy, ogonki i kuperki” dosłownie powaliły mnie na łopatki. Padłam i turlałam się trochę ze śmiechu, trochę z niedowierzania, a najbardziej z zachwytu nad tą niesztampową książką, która zwierzaki prezentuje od pupy strony!

Pupy, ogonki i kuperki
Pupy, ogonki i kuperki

To solidna dawka wiedzy, która jakby ją podać na łyżeczce (a raczej na chochli), nie spowoduje u dziecka wykrzywienia buzi czy marudzenia. Można się po niej natomiast oblizać ze smakiem i liczyć na więcej. Właśnie takie książki powinny być czytane w szkole na lekcjach przyrody 🙂

Dobra, ale o co w ogóle chodzi w tej książce? Rzecz jest prosta, 30 fascynujących opowiastek o przeróżnych stworzeniach i ich zadkach. I kto by pomyślał, że czytanie o odwłoku żuka albo o kuprze wikłacza (taki ptak) może być tak rewelacyjną zabawą. A no może, bo jeśli autor jest pasjonatem przyrody i na dodatek ma poczucie humoru, to książka będzie i przezabawna i arcyciekawa.

Pupy, ogonki i kuperki
Pupy, ogonki i kuperki

Oto przedsmak tej wybornej rozrywki:

  • o świetlikach – „Te małe żuczki mają bowiem w pupie prawdziwą latarnię!”
  • o czepiakach – „Są na świecie tacy szczęśliwcy, nasi dalecy małpi kuzyni, którzy mają ich (rąk) aż pięć! W tym jedną na zadku”
  • o wombatach – „Podobno wombaty to wesołe, zadowolone z życia zwierzątka, dopóki im ktoś nie przypomni o ich grubym zadku…”

Nie piszę już nic więcej, bo pewnie chcecie pędzić do biblioteki albo do księgarni po swój egzemplarz książki o pupach 😉

Dajcie tu jakąż muzyczkę!
Skorpion Auć! Kolec w pupie

„Pupy, ogonki i kuperki”, Mikołaj Golachowski

Ilustracje: Maria Bulikowska

Wydawnictwo Babaryba, 2014

Liczba stron: 128

Wiek: 5+

A tutaj inne książki o zwierzętach: „Jak zwierzęta śpią?”, „Mała Asia w wielkiej puszczy”,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *