Mazurscy w podróży
9+,  Powieść,  Serie,  Z humorem

„Mazurscy w podróży. Szpieg, szmaragd i brukselskie koronki”

W serię o Mazurskich można wkręcić się niebywale łatwo. Bo jak w jednej książce są elementy detektywistyczne, komediowe, przygodowe, podróżnicze, sensacyjne, a nawet ornitologiczne, to chyba tylko skrajny zapaleniec fantasy nie znajdzie tu nic dla siebie. Okazuje się też, że zajawkę można złapać, czytając serię od końca. My zaczęliśmy od najnowszej, piątej części 😉

Mazurscy w podróży

Będzie tu miłość (rodzinna i zwariowana), szmaragd (nie zielony, a raczej czarny, płaski i plastikowy), a zamiast krokodyla – szpiedzy. Znajdzie się też miejsce dla wesołych starszych pań z Klubu Buń, dla bystrego wnuka i jego rodziny, której pasją są bliższe i dalsze podróże. Zdaje się, że babcia, Jędrek i jego rodzice są w już w standardzie również poprzednich części. W „Szpiegu, szmaragdzie i brukselskich koronkach” w pakiecie poznacie też miłośnika motocykli, ornitologa, podejrzaną policjantkę i przewodnika wycieczek. Kim jednak okażą się naprawdę?

Mazurscy w podróży
Mazurscy w podróży

Wszystko zacznie się od holenderskich koronek pani Grażyny, właścicielki sklepu ze starociami (i członkini Klubu Buń). Dziwnym trafem zainteresują się nimi osoby, które nawet nie powinny wiedzieć o ich istnieniu. Potem ktoś zniszczy cenne filiżanki na zapleczu. W końcu na zjeździe motocyklowym pani Grażyna zostanie uprowadzona, a ostatecznie odnaleziona. Jednak koronki, a dokładniej szkatuła, w której się one znajdują, cały czas wydają się lepem na podejrzanych typów. Czy szkatuła skrywa coś bardziej drogocennego niż stare koronki?

„Mazurscy w podróży. Szpieg, szmaragd i brukselskie koronki” to idealny pomysł na prezent na zbliżające się Mikołajki 🙂

„Mazurscy w podróży. Szpieg, szmaragd i brukselskie koronki” to książka, której akcja toczy się wartko, ale jest w niej też czas na podziwianie uroków polskich krain. Wątki kryminalne przeplatają się z relacjami z podróży, z obserwacjami okolicznych ptaków i nie są pozbawione dobrego humoru. To również opowieść o rodzinie, jej relacjach i spontanicznych pomysłach.

Jeśli nie macie pomysłu na mikołajkowy prezent, to seria o Mazurskich będzie strzałem w dziesiątkę! Jeszcze zdążycie 🙂

Marcela
Antyki, starocie i skarby

„Mazurscy w podróży. Szpieg, szmaragd i brukselskie koronki”, Agnieszka Stelmaszyk

Ilustracje: Anna Oparkowska

Wydawnictwo Wilga, 2021

Liczba stron: 232

Wiek: 9+

Inne książki detektywistyczne: „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, Seria Arsene Lupin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *