6+ 7+ 8+ 9+ Edukacyjne

„Bagażnik, czyli rzecz o pakowaniu”

Pakowanie – jak ja tego nie znoszę. Basia lubi bardziej. Tylko że w jej rozumieniu rzeczami niezbędnymi na wyjazd są: plastikowy nocnik dla lalek, ubranka dla tychże w ilości większej niż dla siebie samej i farby plakatowe 48 kolorów (pędzel nie jest już potrzebny). Dlatego „Bagażnik, czyli rzecz o pakowaniu” to dla nas zbawienie!

Składanie ubrań
Bagażnik, czyli rzecz o pakowaniu

Antek, bocian (bo kto inny podróżuje więcej niż te ptaki?), to bardzo spoko gość. Jeździ (lata?) nad morze, na wieś, pod namiot i na górskie wyprawy (choć te rzadziej, bo co 10 minut chce robić przerwy na śniadanie). Dlatego sztukę pakowania opanował do perfekcji i teraz dzieli się przydatnymi wskazówkami.

Bagażnik, czyli rzecz o pakowaniu

Bociek podpowiada, w co najlepiej się spakować w zależności od kierunku wycieczki, jak przygotować listę potrzebnych rzeczy, co zabrać do bagażu podręcznego, a co upchnąć w plecaku, który dziecko zabiera ze sobą na zieloną szkołę. Zwróci uwagę na apteczkę, kosmetyczkę, poradzi, jakie pamiątki z wyjazdu będą najlepszym pomysłem, a gdzie bezpiecznie trzymać dokumenty.

Bagażnik, czyli rzecz o pakowaniu
Bagażnik, czyli rzecz o pakowaniu

Na pewno chcesz, aby Twoje dziecko było samodzielne. A przecież wieczne pakowanie walizek za malucha, może okazać się w przyszłości pakowaniem walizek za nastolatka. A kto go spakuje, gdy będzie dorosły?! Dlatego warto sięgnąć po „Bagażnik, czyli rzecz o pakowaniu”. Ta książka pomoże dzieciakom pakować się mądrze, sprytnie i oszczędnie. Przygotuje na pierwsze wyjazdy bez rodziców i oswoi z tematem podróży. Bo przecież „podróże to przygody, nowe przyjaźnie i wspaniała okazja do poznania odmiennych kultur!”.

Książka z humorem, zabawnymi ilustracjami i przesympatycznym bohaterem Antkiem. Must have przed podróżami 🙂

Bagażnik, czyli rzecz o pakowaniu

„Bagażnik, czyli rzecz o pakowaniu”, Magdalena Kilarska

Wydawnictwo EZOP, 2019

Liczba stron: 56

Wiek: 6+

Inne książki dla dzieci w wieku 6+: „Ella w teatrze”, „Skunks i Borsuk”, „Ciało człowieka”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *