6+,  7+,  8+,  9+,  Edukacyjne

„Religie świata dla dzieci”

„Religie świata dla dzieci” to książka, jakiej brakowało mi od dłuższego czasu. Takiej, która o religiach pisze z obiektywizmem i szacunkiem, a żadnego z wyznań nie narzuca czytelnikowi. To książka, której przyświeca idea otwartości, ciekawości i tolerancji. Dlatego, jeśli Twoje dziecko zadaje pytania w stylu – po co ludziom religia? Jakie są religie na świecie? Czym różni się wiara od religii? W co wierzą wyznawcy judaizmu/hinduizmu/prawosławia? – to koniecznie sięgnij po tę książkę! Gwarantuję, że zachwyci Cię nie tylko podejściem do tematu, ale również fenomenalnymi ilustracjami.

Tu kupisz książkę

„Religie świata” przedstawiają sześć największych religii: chrześcijaństwo, judaizm, islam, hinduizm, buddyzm i taoizm. Autorka, Maria Majka Boguszewska, każdej z nich poświęca tyle samo uwagi i zaangażowania. Skupia się zatem na ogólnych założeniach danej religii, historii jej powstania, przykładowych świętach, kwestii życia po śmierci, a każdy rozdział kończy historią związaną z opisywaną religią. Doskonałym dopełnieniem tekstu są barwne ilustracje i zdjęcia, które sprawiają, że całość nabiera niepowtarzalnego charakteru.

Jak będziesz już trzymać tę książkę w rękach, to koniecznie zwróć uwagę na wstęp. To odpowiedzi na pytania, które również stają się zachętą do rozmów. Dlaczego powstała religia? Jak doszło do tego, że na świecie mamy tak wiele różnych religii? Co łączy wszystkie religie świata? Czy trzeba w coś wierzyć?

Oprócz faktów, ciekawostek i nauk tych sześciu religii, znajdziesz w tej książce również refleksję nad pięknem różnorodności, szacunkiem dla drugiego człowieka i empatią tak bardzo potrzebną, aby tworzyć świat, w którym znajdzie się miejsce dla każdego. Bez względu na wyznanie, a nawet jego brak, bo przecież nie każdy musi wierzyć w Boga.

„Religie świata dla dzieci” to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto o religii chce rozmawiać ze swoim dzieckiem w sposób otwarty i mądry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *