2+,  3+,  4+,  Edukacyjne,  Kartonówki,  O zwierzętach

„Układam puzzle”, seria „Akademia mądrego dziecka”

Wczoraj pokazałam Wam kartonówki dla najmłodszych dinomaniaków, a dziś mam coś dla tych, którzy chcą poznać zwierzaki, a przy okazji potrenować układanie puzzli. Przed Tobą seria „Akademia Mądrego Dziecka” i cykl „Układam puzzle”, czyli dwie kartonowe książki o zwierzętach na wsi i w lesie.

„Układam puzzle” to książki, które łączą w sobie elementy edukacji, zabawy i treningu motoryki małej. Rozwijają spostrzegawczość i koncentrację. Bawią też radosnymi ilustracjami i zachęcają do odkrywania świata. Każda książka to cztery zwierzęta do ułożenia z dwuelementowych puzzli oraz kilka zdań o tym, jakie są, jak wyglądają lub co lubią robić na wsi lub w lesie.

Podoba mi się, że te książki są nieco większe formatem niż standardowe kartonówki z serii Akademia Mądrego Dziecka, bo dzięki temu puzzle dopasowują się rozmiarem do małych rączek. Nie są za małe, co mogłoby frustrować dzieci, ani za duże, co mogłyby być zbytnim ułatwieniem. Są po prostu w sam raz.

Na każdej stronie skrywa się również mała myszka lub wiewiórka, a zadaniem dziecka jest jej odnalezienie. Taka prosta forma wyszukiwanki ćwiczy skupienie oraz wpływa na rozwój myślenia. A w połączeniu z radosną zabawą i sympatycznymi bohaterami będzie również doskonałym wprowadzeniem do świata książek.

Jeśli więc szukasz trwałych książek, które bawią i rozwijają, to koniecznie sięgnij po książki z cyklu „Układam puzzle”. Jestem przekonana, że Twój maluch się nimi zachwyci!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *