3+,  4+,  5+,  6+,  7+,  O emocjach,  O przyjaźni i relacjach,  Picturebook

„Dad by my side” Soosh

Chwyci za serce, rozczuli i rozmiękczy największych twardzieli. Zauroczy też i wyciśnie niejedną łzę wzruszenia. „Dad by my side” to pochwała na cześć jedynej w swoim rodzaju relacji rodzica z dzieckiem, a dosłownie ojca z córką. To krótkie kadry ze wspólnego życia, momenty z codzienności, które budują wewnętrzny świat dziecka. Ujęte w niepowtarzalną, magiczną kreskę Soosh, poruszą każdego.

Takiego ojca dla swojego dziecka pragnie każda matka. To tata, przy którym można sięgać gwiazd, który przegoni potwory spod łóżka i będzie obok w najtrudniejszych momentach. To ktoś, kto zawsze ma czas, aby wysłuchać, to ktoś za kim od razu się tęskni, gdy nie ma go obok. A gdy tęsknota doskwiera za bardzo, śpiewa kołysankę przez telefon. Taki tata to ogrom miłości, studnia niewyczerpanego spokoju, ciepła i zrozumienia. Z takim tatą łatwiej być córką.

To najpiękniejsza książka o więzi między ojcem a córką, jaką miałam w swoich rękach. Jej niepojęty czar i baśniowość uwodzą tak, że nie mam ochoty odkładać jej na półkę. Wszystko się w niej zgadza, lakoniczny tekst, miękkie i delikatne ilustracje. Olbrzymi, ale czuły tata, jego długa broda i filigranowa córeczka, która wtula się w jego bezpieczne ramiona lub próbuje go objąć. Obrazy tej niezwykłej relacji pozostają w głowie na długo.

Mimo że nie ma polskiego wydania tej książki, to polecam ją z całego serca! Angielską wersję znajdziecie w księgarni Libristo.

„Dad by my side” Soosh

Wydawnictwo: Little, brown book group

Liczba stron: 40

Wiek: 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *