3+,  Edukacyjne,  Serie

„Jadzia Pętelka idzie na piknik”

Na piknik o tej porze roku może być nieco za chłodno, ale Jadzia Pętelka już robi nam smaka na wiosnę. Razem z rodzicami i bratem szykują kosz piknikowy z domową lemoniadą, kocem i sztućcami. O jedzenie się nie martwią, pyszności już na nich czekają na targu śniadaniowym.

Stragany kuszą zapachami i kolorami. Jadzia próbuje pasty z zielonego groszku – mniam! A nawet sera pleśniowego – fuj! Testowanie różnych smaków to świetna zabawa. A pomidory i ogórki prosto z warzywniaka zajadane na piknikowym kocu, to już uczta nad ucztami! Na koniec obowiązkowo lody, i co z tego, że można się nimi ubrudzić? Przecież są takie pyszne.

Seria o Jadzi Pętelce i jej rodzinie to książki o codzienności oczami maluchów. Są niezwykle bliskie młodym czytelnikom, bo często dotyczą ich spraw, problemów, nowych sytuacji.

Tym razem Jadzia zabiera nas w świat jedzenia, na dodatek na świeżym powietrzu (wiadomo, że pomidor jedzony na dworze, smakuje o niebo lepiej!). Dziewczynka, kosztując różnych smaków, zachęca do próbowania i znajdowania tych odpowiednich dla siebie. Już samo szukanie produktów, dotykanie ich, wąchanie i testowanie jest niezłą frajdą. Dlatego ta część będzie strzałem w dziesiątkę dla dzieci zamkniętych na nowe doznania smakowe.

To niesamowite, ale „Jadzia Pętelka idzie na piknik” to nasze pierwsze spotkanie z tą zaplątaną rodziną. Coś czuję, że to dopiero początek tej znajomości… 😉

„Jadzia Pętelka idzie na piknik” Barbara Supeł

Ilustracje: Agata Łuksza

Wydawnictwo Zielona Sowa, 2021

Liczba stron: 24

Wiek: 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *