8+,  9+,  Dla nastolatków,  O przyjaźni i relacjach,  Serie

„Magiczne drzewo. Zaginiona para”

Gdy książka wciąga na tyle, że nie masz ochoty jej odkładać, a bohaterowie są Ci bliscy niczym przyjaciele, to najlepiej, jeśli taka historia ma swoją kontynuację w kolejnych tytułach. Książkowe serie są bowiem tym, co młodzi czytelnicy lubią najbardziej. Dlaczego? Bo gwarantują im kolejne emocje i udział w przygodach bohaterów, których już dobrze znają. Jedną z takich serii jest „Magiczne drzewo”, a niedawno premierę miał już 13 tom, „Zaginiona para”.

Andrzej Maleszka przyzwyczaił nas do tego, że w „Magicznym drzewie” wiele się dzieje. Są pościgi, podróże w czasie, fantastyczne postaci, znikające przedmioty i tajemnice. W najnowszej części nie będzie działo się mniej! A wszystko zacznie się od tego, że szkoła, do której chodzą Kuki, Gabi i Blubek, ma zostać zburzona, a na jej miejscu powstanie centrum handlowe. I choć nauczyciele wydają się pogodzeni z tą sytuacją, to jednak trójka przyjaciół bierze sprawy w swoje ręce i postanawia zdobyć fundusze, które ocalą szkołę przed zburzeniem. Pomocny w tym będzie kolejny magiczny przedmiot, jeden z wielu, które powstały, gdy lata temu piorun uderzył w stary dąb. Problem w tym, że to znaleziony przez bohaterów przedmiot, okaże się zaledwie połową potrzebnego artefaktu. Przyjaciele wyruszają na poszukiwania.

Seria „Magiczne drzewo” łączy fantastykę z codziennością.

Rozpocznie się przygoda pełna magii, fantastycznych wynalazków, olbrzymich trolli i dziwnych snów, które jednak okażą się pomocne. Jednak ta książka to nie tylko nieprawdopodobne wydarzenia i zadziwiające stwory. Tym razem poznasz też pewnych nieuczciwych ludzi i ich córkę, która najbardziej na świecie pragnie, aby jej rodzice stali się dobrymi ludźmi. Aby nie kradli i nie oszukiwali, aby pozwolili jej chodzić do szkoły i mieć przyjaciół. Czy to w ogóle możliwe?

Pytań w tej książce jest wiele, a najważniejsze z nich, to czy Gabi, Kuki i Blubek odnajdą drugą część magicznego przedmiotu i sprawią, że szkoła pozostanie na swoim miejscu?

„Zaginiona para”, jak i pozostałe tytuły, błyskotliwie łączy fantastykę z rzeczywistością. Czarodziejskie wydarzenia przeplatają się tu z dziecięcymi pragnieniami, przyjaźnią, codziennymi problemami. Myślę, że właśnie to sprawia, że seria „Magiczne drzewo” jest tak popularna i sięga po nią coraz więcej młodych czytelników. I co ważne, każdy tom można czytać niezależenie od pozostałych. Jeśli więc jeszcze nie znasz tej serii, to może zaczniesz przewrotnie od ostatniego tomu? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *