3+,  4+,  5+,  6+,  7+,  Opowiadania

„Muzyczne opowieści. Dziadek do orzechów”

Ta książka to prawdziwa uczta dla zmysłów! Dotknij okładki i poczuj jej fakturę, przyjrzyj się złotym zdobieniom i niezliczonym detalom, które przykuwają wzrok. Zajrzyj do środka, zachwyć się klasycznymi, subtelnymi ilustracjami i przeczytaj tekst, który jest uproszczoną wersją ponadczasowego opowiadania – „Dziadek do orzechów”. A najlepsze przed Tobą, naciśnij symbol nutki i wyobraź sobie, że siedzisz w operze i zasłuchujesz się w muzyce Czajkowskiego skomponowanej do tego wybitnego baletu. „Muzyczne opowieści. Dziadek do orzechów” udowadniają, że książki są magiczne i przenoszą w czasie i przestrzeni!

W tej zjawiskowej oprawie dostajesz pobudzającą wyobraźnię historię o Klarze, którą w wigilijny wieczór spotkają nieprawdopodobne wydarzenia. Będzie świadkiem bitwy ołowianych żołnierzyków z Królem Myszy, trafi do Krainy Słodyczy, obejrzy zachwycający balet, a nawet sama weźmie udział w tanecznym przedstawieniu. Dziewczynka chciałaby, aby ta przygoda nigdy się nie skończyła. Trzeba będzie jednak wrócić do domu. Czy te wszystkie wydarzenia to był tylko sen?

„Muzyczne opowieści. Dziadek do orzechów” zapraszają dzieci do świata baletu, muzyki i sztuki. Uwrażliwiają na piękno, rozwijają poczucie estetyki, a wprowadzając dźwiękowe elementy, kształtują również muzyczny gust. Doskonałym pomysłem jest umieszczenie na ostatniej stronie opisów każdego muzycznego fragmentu. Pobudzają one wyobraźnię, działają na emocje i ułatwiają odbiór tekstu połączonego z muzyką. Podsycają w odbiorcach ochotę, aby wybrać się na prawdziwy balet i dać się ponieść muzyce, która jak słowa, może opowiadać piękne historie.

Okazuje się, że zapoznawanie dzieci z klasyką literatury i muzyki jednocześnie jest możliwe, a może być też doświadczeniem niebywale przyjemnym i pięknym. Jestem tą książką zachwycona i gorąco polecam ją jako prezent, który zrobi spektakularne wrażenie.

Czytając i oglądając tę książkę, wyobraźnia będzie tańczyć przy jej dźwiękach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *