3+,  4+,  5+,  6+,  7+,  O emocjach

„Mała Wu, miś Domi i wiosna”

Być może pomyślisz, że to typowa książka o wiośnie, budzącej się do życia naturze i entuzjazmie z tym związanym. W połowie to prawda. „Na polach pojawiły się łatki zielonej trawy, a pierwsze bazie śmiało obsiadły wierzby”. Ale pod tą kiełkującą zielenią Renata Pażusińska skrywa opowieść o rozstaniu i zmianach. I robi to w sposób niebywale przyjemny. „Mała Wu, miś Domi i wiosna” to historia, która wspiera w momentach, w których dziecko doświadcza końca pewnego etapu, straty lub zmiany.

Pamiętasz Małą Wu, nieśmiałą wiewiórkę z poprzednich części? A polarnego misia, która zamieszkał w polskim lesie? Jeśli tak, to świetnie, bo „Mała Wu, miś Domi i wiosna” to kolejna część ich perypetii. A jeśli nie pamiętasz, to nic nie szkodzi, bo po tym tytule na pewno sięgniesz po pozostałe. Tym razem będziesz obserwować budzący się do życia las, a wraz z nim misia Domiego, który podejmie decyzje o powrocie na Arktykę. Jednak ta sytuacja okaże się najtrudniejsza dla Małej Wu, która w misiu odnalazła prawdziwego przyjaciela. I teraz ten przyjaciel ma ją tak po prostu zostawić?

„Mała Wu, miś Domi i wiosna” to książka, która pokazuje, że gdy zamkają się jedne drzwi, to za nimi już otwierają się kolejne.

Rozstanie przyjaciół będzie trudne zarówno dla wiewiórki, jak i dla misia. Dużo tu będzie niezrozumienia, żalu i poczucia niesprawiedliwości. I to zupełnie normalne, że takie emocje pojawiają się w tego typu sytuacjach. Wiewiórka daje sobie do nich prawo, jej przyjaciele również to rozumieją. Wiedzą jednak, że te uczucia miną, zmienią się i pozostawią przestrzeń na nowe wrażenia. A moc pięknych wspomnień złagodzi ból rozstania. I choć pożegnanie nie będzie łatwe, to okaże się momentem, w którym zamkną się jedne drzwi, a otworzą nowe.

„Mała Wu, miś Domi i wiosna” to ciepła i otulająca spokojem historia. Po momentach niezgody na to, co ma się wydarzyć, pojawi się optymizm i spokój. Ta książka pokazuje, że trudne emocje są równie ważne, jak te, które dają radość. To po nich przychodzi zgoda, zrozumienie i ukojenie.

To będzie idealna książka, jeśli Twoje dziecko czekają zmiany (nowe przedszkole, pożegnanie z przyjacielem). Będzie wsparciem i pociechą.

„Mała Wu, miś Domi i wiosna”, Renata Pażusińska

Ilustracje: Paulina Siwek

Liczba stron: 36

Wiek: 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *