2+,  3+,  4+,  O emocjach

„Motek. Książka o uczuciach”

Tak, to na pewno książka o uczuciach. Taka, która pomaga je dostrzegać i nazywać. Która sprawnie rozplątuje skołtunione motki pełne emocji i łagodnie prowadzi do kłębka (na szczęście nie nerwów). A tam czekają już tylko radość, przyjaźń i zabawa. Bo „Motek. Książka o uczuciach” to nie tylko krótka historyjka o emocjach. To również podróż, w której odkryjesz różnorodność świata.

Motek. Książka o uczuciach
Motek. Książka o uczuciach

„Gdy zaginie ulubiony motek, w kocim świecie robi się bardzo smutno”. Tak zaczyna się opowieść, w której szary kotek z jeszcze bardziej szarym uszkiem wyrusza na poszukiwanie zagubionego kłębka wełny. Nie jest to podroż zaplanowana, kotek nie ma więc spakowanego plecaka, ani butelki wody (mleczka) na drogę. Bo gdy zauważy czerwoną nitkę, po prostu za nią podąży. Zupełnie tak, jak czasami i ty dajesz się ponieść emocjom. Czy zawsze wiesz, dokąd Cię zaprowadzą?

„Motek. Książka o emocjach” to historia pełna uroku i łagodności

Czerwona nitka będzie jednak sprytnie unikać kocich pazurków. Raz zniknie w bramie, potem pojawi się na wzgórzu, a nawet załapie się na statek, który nie wiadomo dokąd płynie. Jej śladem będzie podążać kotek. Nie raz ta szalona wędrówka go zmęczy, a nawet zaniepokoi. Chwilami poczuje się zagubiony, a w kolejnym momencie odważny i zaciekawiony. Złość ustąpi radości i pewności siebie. A na hamaku z motkiem w łapkach i nowym przyjacielem poczuje się w końcu szczęśliwy.

Motek. Książka o uczuciach
Motek. Książka o uczuciach

„Motek. Książka o uczuciach” to opowieść dla najmłodszych (2-4 lata), która jest pełna czułości, ciepła i uroku. Pokazuje świat w intensywnych barwach (tak, jak intensywne bywają uczucia). Widzisz więc słoneczny poranek pełen żółtych i pomarańczowych odcieni, granatowe nocą niebo przypomina morską toń, a soczysta zieleń drzew koi i orzeźwia. Kolory się zmieniają, przenikają i łączą. A czerwona nitka na każdej stronie zdaje się mieć jakiś tajny plan dla kotka.

Polecam czytać tę książkę na głos, bo choć nie ma rymów, to jest bardzo melodyjna. A potem rozmawiajcie, czujcie i rozplątujcie z dzieckiem wasze motki pełne emocji.

Motek. Książka o uczuciach

„Motek. Książka o uczuciach”, Agata Widzowska

Ilustracje: Ewa Poklewska-Koziełło

Wydawnictwo Wilga, 2022

Liczba stron: 32

Wiek: 2+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *