6+,  7+,  8+,  9+,  Edukacyjne,  O ekologii

„Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie!”

„Wcale nie tak łatwo powiedzieć, czym właściwie są śmieci. Każdy decyduje o tym sam”. Książka Gerdy Raidt uzmysławia, że tak naprawdę wszystko, czym się otaczamy prędzej czy później trafi do śmietnika. Być może siedzisz teraz na wysłużonej kanapie, którą zamierzasz wymienić na nową. Za chwilę stanie się ona dla Ciebie śmieciem. Jednak dla kogoś innego może być nowym elementem wystroju pokoju. „Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie!” pokazuje, jak przedmioty, którymi się otaczasz, i których za kilka miesięcy (może lat) się pozbędziesz, wpływają na naszą planetę i życie.

Śmieci
Śmieci

Ta książka nie grozi palcem, ale to, co w niej przeczytasz, jest wystarczająco dobitne, aby przynajmniej zastanowić się nad tym, co kupujesz, co jesz, co produkujesz i co wyrzucasz. Wystarczą fakty, trochę pytań i refleksji, a od razu poczujesz potrzebę zmiany. Bo choć Gerda Raidt nie moralizuje, to pozostawia czytelnika z niewygodnymi myślami i uczuciem drapania za uchem.

Śmieci

„Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie!” to książka, która inspiruje do zmian.

Co więc znajdziesz w środku? Na przykład wiedzę o tym, gdzie trafia to, co zostawisz w sedesie. A także czym jest recykling, jak wyglądają współczesne wysypiska śmieci i co się robi w spalarni. Dowiesz się też, jakie zagrożenia wynikają ze składowania odpadów radioaktywnych i czym są wyspy śmieci na oceanach. Zahaczysz o historię i spojrzysz w przyszłość. Przede wszystkim jednak skupisz się na teraźniejszości i zmianach, które możesz wdrożyć już od teraz.

Śmieci
Śmieci

„Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie!” to jedna z książek z ekologicznej serii od wydawnictwa Babaryba. Tak jak pozostałe tytuły, ta też przepełniona jest faktami, ciekawostkami, wskazówkami i pytaniami, które mają skłaniać do refleksji. Całą serię cenię też za inforgrafiki, czytelne ilustracje i poręczny format. A także za autentyczność i szacunek do czytelnika.

I pamiętaj, możesz tę książkę przeczytać i wcale nie odkładać na półkę. Puść ją w obieg, niech inni też ją czytają 🙂

„Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie!”, Gerda Raidt

Wydawnictwo Babaryba, 2019

Liczba stron: 96

Wiek: 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *