3+,  4+,  5+,  6+,  O emocjach,  O przyjaźni i relacjach,  Serie

„Przygody Psa Precla”

Pokażę Ci książkę, za którą stoją piękni ludzie. I pies, oczywiście. Pies też jest piękny. I do tego prawdziwy! Od 3 lat idzie przez życie obok Marty (to właśnie Marta jest autorką tekstu) i Mateusza, a swoim zabawnie pomarszczonym czołem przykuwa uwagę przechodniów. Jego opiekunowie są w nim na tyle zakochani, że postanowili stworzyć serię książek o przygodach swojego pupila (tak, będzie cała seria!). „Precel pokonuje strach” to pierwszy tytuł z serii „Przygody psa Precla”. I właśnie o nim przeczytasz dziś kilka słów.

Historia jest pełna ciepła i wrażliwości. Oto mamy ujmującego kundelka, który bywa nieco strachliwy. Czasem przestraszy go kamień, innym razem śniegowy bałwan. Pewnego dnia pozna Gucia, psa, który nie waha się obsikiwać pomniki, głazy, a nawet przerażające bałwany. To on pomoże Preclowi oswoić strach i odnaleźć w sobie spontaniczność i radość. Wspierający będą również opiekunowie Precla, którzy cierpliwie towarzyszą mu w odkrywaniu świata.

To opowieść, którą można odczytywać dosłownie, a tym samym lepiej zrozumieć psie zachowania i reakcje. Można też doświadczenia Precla przenieść na człowiecze życie, do którego przecież również zaglądają czasem strachy i lęki. Czemu więc nie brać przykładu z Precla?

„Przygody psa Precla. Precel pokonuje strach” to ciepła opowieść o pokonywaniu lęku.

Całość jest bardzo przyjemna, pogodna i optymistyczna. Delikatne i czułe ilustracje Karoliny Ptasznik idealnie podkreślają łagodność tekstu. Bardzo pozytywnie odbieram tę książkę, jednak do pełnego zachwytu brakuje dobrej korekty tekstu. Przecinki czasem gdzieś się zgubią, innym razem pojawią się tam, gdzie bym się ich nie spodziewała. Podobnie jak strona tytułowa, której umiejscowienie także może zaskoczyć. Ponieważ „Przygody psa Precla” wydane są w formie selfpublishingu, to biorę poprawkę na to, że może być nieidealnie. Wiem jednak, że twórcy mają otwarte głowy i biorą sobie do serca wszelkie uwagi, dlatego spodziewam się, że kolejny tytuł będzie dopieszczony po brzegi.

Mimo tych drobnych mankamentów zdecydowałam się pokazać tę książkę, bo wierzę w potencjał całej serii i z ogromną ciekawością będę obserwować dalsze poczynania czarującego Precla i jego opiekunów. Ciebie również do tego zachęcam!

„Przygody psa Precla. Precel pokonuje strach”, Marta Maj, Karolina Ptasznik

Wydawnictwo MMiP, 2023

Liczba stron: 30

Wiek: 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *