1+,  2+,  3+,  Edukacyjne,  Kartonówki,  Picturebook

„Znaki” Martyna Nejman

„Znaki” to kartonowa książeczka dla maluchów, która porywa w świat głęboko ukryty wśród traw, gdzie żyją biedronki, mrówki, małe myszki i inne drobne żyjątka. Wszystkie coś robią, gdzieś idą, dokądś zmierzają, fruwają, biegają i pełzają. Ot, zwyczajne życie robaczków. A teraz, wyobraź sobie, że w tym mikrokosmosie są też… znaki drogowe!

Znaki

„Znaki” są zbiorem 10 bajecznych ilustracji, z których każda przedstawia inny znak i buduje wokół niego historię. To historie do samodzielnego opowiadania, bo tekstu w tej książce nie ma. Są za to urzekające, miękkie i ciepłe ilustracje, które zainspirują do rozmów z dzieckiem w kontekście ruchu drogowego, zachowania na ulicy i przestrzegania zasad. A przecież w otoczeniu baśniowej łąki i skąpanej rosą trawy, zdecydowanie przyjemniej rozmawia się o ograniczeniu prędkości czy o przejściu dla pieszych 😉

Znaki
Znaki

Wybór znaków nie był przypadkowy. Są to te znaki, z którymi najczęściej możemy się spotkać, i które są najbardziej czytelne dla najmłodszych. A umiejscowienie ich w świecie małych robaczków to już majstersztyk.

To zdumiewające, że pospolity i kanciasty temat, jakim są znaki drogowe, można ubrać w tak czarodziejską formę i nadać całości bajecznego klimatu!

Znaki

„Znaki” Martyna Nejman

Wydawnictwo Dziwimisie, 2021

Liczba stron: 10

Wiek: 2+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *