5+,  6+,  O emocjach,  Picturebook

„Sztuka latania”

W „Sztuce latania” odnajdziesz ludzkie pragnienia, upór i determinację. I choć bohaterem jest niepozorny i rozbrajający pingwinek, to odbijają się w nim wszelkie barwy człowieczego zdecydowania i żarliwości. Pingwinek bowiem o niczym tak nie marzy, jak o lataniu, co rzecz jasna – z góry skazane jest na porażkę.

Sztuka latania
Sztuka latania

Wydawać się może, że nie wszystko jest w naszym zasięgu, ale jedynie konsekwencja i niezłomność są w stanie przybliżyć nas do upragnionego celu. Pingwinek pokazuje, że należy próbować, podejmować ryzyko, szukać, sprawdzać i się radzić. Nie zważać na konwenanse, przypisane role i utarte schematy. Po prostu być sobą i się nie poddawać.

Sztuka latania

Jan Bajtlik stworzył książkę niedużą formatem, ale okazałą w przekazie i niezwykle mądrą. Historia jest prosta, bez hałasu, tekst oszczędny w słowa, ilustracje nienachalne, ale bardzo wymowne. Można by pomyśleć, że całość będzie nadęta i patetyczna, bo temat jest jednak górnolotny (nie bez przyczyny użyłam tego słowa;)). Ale nie tym razem, „Sztuka latania” to książka minimalistyczna, z dozą dowcipu i podnosząca na duchu. A jak to jest z tymi marzeniami? „Okazało się, że marzenia są bliżej ziemi niż nieba” 😉

Sztuka latania
Sztuka latania

„Sztuka latania” Jan Bajtlik

Wydawnictwo Hokus-Pokus, 2012

Liczba stron: 40

Wiek: 5+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *