6+,  7+,  8+,  9+,  Komiks,  Serie,  Z humorem

„Odlotowe gołębie dają nura”

„Odlotowe gołębie dają nura” to już czwarty tytuł tej zwariowanej i pełnej absurdów serii. Każda część to szalone przygody, niebezpieczne misje, polowanie na rzezimieszków i przede wszystkim tona dobrego humoru. Nie inaczej jest w najnowszym tomie. Na Odlotowe Gołębie czekają nie lada wyzwania. Znika woda z całego miasta, na plaży grasuje żartowniś uprzykrzający życie innym zwierzętom, a na dodatek miejskie gołębie zaczynają chorować. I kto maluje te wszystkie kropki na ścianach budynków? Gołębie muszą wziąć sprawy w swoje pazurki. Będą miały jednak konkurencję. A może sen Pocztyliona przepowiada prawdę i ekipa Odlotowych Gołębi wkrótce się rozpadnie?

„Odlotowe gołębie” to seria przezabawnych książek, które łączą w sobie cechy komiksu i tradycyjnego opowiadania. Różnorodne czcionki, pełne dynamiki czarno-białe ilustracje i nagromadzenie absurdalnych sytuacji, sprawiają, że są niebywale atrakcyjne dla młodych czytelników. Tempo historii jest szybkie, zwroty akcji pojawiają się regularnie – o zaskoczenia tu nie trudno. I o to właśnie chodzi! To książki, z którymi nie można się nudzić. Każda strona to przednie żarty!

Andrew McDonald i Ben Wood doskonale wiedzą, co bawi młodych czytelników. I korzystają z tej wiedzy na potęgę. A ja ogromnie się cieszę, że ich zapał do dostarczania nam doskonałej rozrywki nie słabnie (już są kolejne zapowiedzi), bo z tymi nieustraszonymi i nieprzeciętnymi gołębiami jest po prostu ekstremalnie wesoło!

A więc „nie bądź ponury, dziób do góry!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *